تقویت قدرت علمی کشور با ظهور و بروز انقلاب اسلامی خبرگزاری علم و فناوری - تقویت قدرت علمی کشور با ظهور و بروز انقلاب اسلامی ایران درجهان/ حمایت از ۴۰ طرح علمی و پژوهشی مازندران در سال جاری
رئیس سازمان بسیج و پژوهشی مازندران مطرح کرد:

تقویت قدرت علمی کشور با ظهور و بروز انقلاب اسلامی ایران درجهان/ حمایت از ۴۰ طرح علمی و پژوهشی مازندران در سال جاری

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: قدرت علمی کشور ما با ظهور و بروز انقلاب اسلامی تقویت شده ایران اسلامی مرزهای دانش جهان را فتح کرده است.

محمد هادی موذن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری در ارتباط با دستاوردهای علمی کشور  و اقدامات انجام شده در طول بعد از انقلاب، اظهار کرد: 22 بهمن برای مردم یادآور حماسه ایثار گذشت، اتحاد مردم در برابر حکومت ستشاهی وابسته به غرب است.

وی با اعلام اینکه برای اقشار نخبگان یادآور دمیدن روح حماسی و ما می‌توانیم توسط امام راحل،گفت: این روح در کالبد جوانان دمیده شده که در گذشته می‌توانستند بسیاری از نیازهای کشور را رفع کنند اما توسط رژیم ستمشاهی سرکوب شده بودند  و قدرت و توان علمی کشور در این دوره بسیار پائین و محدود بوده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خاطر نشان کرد: نمونه بارز نمی‌توانیم در دوره پهلوی رزم آرا بود که در دوران ملی شدن صنعت نفت از موضع یاس و ناامیدی صحبت می‌کرد.

وی بیان کرد: با شروع انقلاب اسلامی مردم به ماهیت واقعی نظام که علاقمندی شدید به وابستگی به غرب داشت متوجه شدند که قابلیت‌های زیادی برای اتکا به نیروی داخلی دارند اما رژیم اجازه خودباوری به مردم را نمی‌دهد.

موذن اضافه کرد: یکی از دلائل انقلاب اسلامی ایران سرکوب جوانان در عرصه‌های علمی و قدرت ما می‌توانیم بوده است.

وی یادآور شد: در زمینه علمی نخبگان کشور سرکوب می‌شدند و در مراکز حساس تولید نخبگان علمی کشور با وجود توانمندی در پائین ترین رده بکارگیری می‌شدند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران ادامه داد: امام راحل از سال 1342 ابتدا قابلیت‌های جوانان ایرانی را به آنها گوش زد کرده و قدرت ما می‌توانیم جوان را با به آنها نشان داده  است.

وی با اعلام اینکه بعد از انقلاب امام راحل به جوانان و نخبگان توصیه کرد که به سمت قطع وابستگی به غرب تلاش کنید، افزود: در دوران دفاع مقدس قدرت ما می‌توانیم به خوبی عملیاتی شده است.

موذن اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس کشور در شرایط سخت تحریمی قرار داشت ، از طرفی زیرساخت‌های کشور بسیار ضعیف بوده و یا اگر زیرساختی وجود داشت جوانان ما از تکنولوژی‌ها دور نگه داشته شده بودند و اجازه یادگیری نحوه کار با دستگاه را وارد نبودند.

وی بیان کرد: روح ما می‌توانیم امام راحل به خوبی عملیاتی شده و جوانان ما توانستند امورات را به خوبی در دست بگیرند، در دوران دفاع مقدس خلاقیت‌های زیادی ظهور و بروز کرده بود.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران به قابلیت‌های جوانان کشور ما بعد از دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود:  ساخت سد،راه اندازی مجدد نیروگاه نکا بعد از حمله هوایی  عراق که توسط آلمانی‌ها ساخته شده و در آن زمان کمکی برای راه اندازی نمی‌شد جوانان کشور ما توانستند این مجموعه را به خوبی راه اندازی کنند و در حال حاضر به مرحله از توانمندی رسیدیم که همه نیازمندی‌های نیروگاه نکا در کشور تولید و ساخته می‌شود.

وی یادآور شد: خودباوری از برکات انقلاب اسلامی بوده است بعد از دوران دفاع مقدس و رحلت امام راحل پرچم خودباوری و ما می‌توانیم توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنان پابرجا بوده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران یادآور شد: رهبر معظم انقلاب بارها و بارها بیش از هر حوزه نسبت به توسعه علم و فناوری تاکید داشتند، بیشترین کلید واژه رهبر انقلاب توجه به علم وفناوری بوده است.

وی یادآور شد: در بیانه‌ای که در نمازجمعه بعد از سردار سلیمانی حضور داشتند به حوزه علم و فناوری توجه شده است.

موذن یادآور شد: در حوزه‌های مختلف علمی کشور به خودباروی مناسبی رسیده است، در ساخت موشک به قدرت برتر جهان تبدیل شده‌ایم.

وی یادآور شد:بر اساس معیارهای ما می‌توانیم نیاز به ایجاد و تشکیل سازمان‌های علمی مختلف در کشور بوده است که سازمان بسیج علمی و پژوهشی و فناوری توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شده و در اوائل دهه 70 به نام مرکز حمایت از مخترعان ایجاد شده و در سال 78 به عنوان سازمان بسیج علمی و فناوری بالنده شده و در حال حاضر با سازمان جهاد علمی و فناوری در خدمت مردم است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران در ارتباط با اقدامات انجام شده در سطح استان طی سال جاری، گفت: بیش از 40 طرح مورد حمایت این مجموعه در استان قرار گرفته است که اطمینان داریم از این طرح‌ها 10 طرح با توجه به حساسیتی که بر روند تولید داشتیم پنج سال آینده به عنوان محصول تجاری وارد بازار کار می‌شود.

وی با اعلام اینکه در استان مازندران در حوزه پسماند ورود بسیار مناسبی داشتیم، گفت: در این بخش اقدام بسیار بزرگی انجام دادیم از سه سال گذشته طرح‌های مختلفی را در دستور کار قرار دادیم و موفق به تولید دستگاهی شدیم که از ضایعات و پسماند مواد قابل ارائه در بازار و مواد اولیه برخی کارخانجات را تولید می‌کند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران ادامه داد: استاندار مازندران در جریان این موضوع قرار گرفته و برخی از شهرداران در محل اجرای پروژه ساماندهی پسماند حضور پیدا کرده و از نزدیک این قابلیت‌ها را مشاهده کردند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳:۵۳

شناسه خبر: 85624

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
Musa
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱:۱۹

کره شمالی ماهواره ای در فضا قرار داده و تجربه قابل توجهی در تحویل ماهواره ای به راحتی. دانشمندان کره شمالی میتوانند به ایران برسند.

اشتراک گذاری مطالب