زنجان هیچ بیمار مشکوکی به کرونا ویروس ندارد خبرگزاری علم و فناوری - زنجان هیچ بیمار مشکوکی به کرونا ویروس ندارد
محمد مهدی گویا:

زنجان هیچ بیمار مشکوکی به کرونا ویروس ندارد

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت: جواب آزمایشات هر دو بیمار مشکوک به بیماری کرونا ویروس در استان زنجان را منفی است و جای هیچ نگرانی نیست

به گزارش علم و فناوری از زنجان، محمد مهدی گویا در گفت ‌وگو با این خبرگزاری، با اشاره به وضعیت دو بیمار مشکوک به ویروس کرونا در زنجان، اظهار داشت: آن دو مورد بیمار مشکوک به ویروس کرونا در زنجان مورد بررسی های دقیق و تخصصی قرار گرفتند و نتیجه منفی است.

وضعیت کرونا ویروس در زنجان

این مسئول ادامه داد: آن دو نفر، یک خانم چینی و یک فرد ایرانی هستند که سرما خوردگی آنان موجب مشکوک شدن همکاران ما به آنان شده بود که الحمد الله پاسخ بررسی ها منفی است و این، به آن مفهوم است که دو نفر مذکور ویروس کرونا ندارند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تعدادی تبعه چینی در استان زنجان مشغول به فعالیت هستند، خاطر نشان کرد: ورود چنین افرادی به داخل کشور و استان کنترل می شود و جای هیچ نگرانی برای مردم نیست.

راهکارهایی برای کرونا ویروس

مردم می توانند با رعایت نکات ساده بهداشتی که توسط رسانه های مختلف به آنان اطلاع رسانی می شود، از این ویروس جلوگیری کنند، البته گفتنی است که شایعاتی در فضای مجازی منتشر می شوند که هیچ کدام از آن ها قابل اعتناء نیستند.

یکی از راهکار های مقابله با این ویروس پیشگیری و رعایت مراقبت ‌های بهداشتی و خود مراقبتی است زیرا انتقال این ویروس از طریق ذرات هوا و تنفس بیشتر از سایر عوامل تاثیر گذار است و همچنین شستشوی مداوم دست ها با شوینده بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸:۲۴

شناسه خبر: 85626

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب