آموزش  درسها به صورت آنلاین در خانه خبرگزاری علم و فناوری - آموزش  درسها به صورت آنلاین در خانه
مدارس در چین در میان شیوع کروناویروس به آموزش آنلاین روی می دهند

آموزش  درسها به صورت آنلاین در خانه

مدارس در چین از شیوه های مختلف تدریس استفاده می کنند ، زیرا شیوع کرونا ویروس باعث می شود تا مردم از مکان های عمومی دور شوند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها دوره های آنلاین را برای شرکت در دانشجویان در سراسر جهان ارائه می دهند.  با این حال ، دبیرستان ها این روش را زیاد به کار نگرفته اند.  یعنی تا الان  برخی از مدارس در چین اکنون یادگیری آنلاین را به عنوان روشی برای تدریس پذیرفته اند.  یکی از انگیزه های بزرگ برای انجام این کار شیوع کرونا ویروس است.  از آنجا که بسیاری از دانش آموزان مجبور شده اند در خانه بمانند تا تعامل انسان با انسان به حداقل برسد ، مدارس نیز در حال پیشبرد این روشهای آموزش الکترونیکی هستند.

با توجه به ویروس کشنده ، تعدادی از دانشگاهاسنتی در چین مجبور شده اند که ترم جدید را تا اواسط ماه فوریه یا حتی پایان ماه مارس به تعویق بیاندازند.  از آنجا که بسیاری از دانشجویان برای انتقال به دانشگاه باید هنوز تحصیلات خود را به پایان برسانند ، باید راه حلی یافت.  که آن راه حل آموزش آنلاین است.

معلمان در چین برای برگزاری کلاسهای پخش زنده از Alibaba's DingTalk استفاده کرده اند.  این ممکن است برای بسیاری از افراد آسان به نظر برسد ، اما همانطور که معلم جسی شی از چنگدو به South China Morning Post گفت: "یادگیری نحوه انجام دوره های پخش مستقیم برای بعضی از معلمان قدیمی آسان نیست. دیروز یکی از همکارانم به من گفت که او هنوز این کار را نکرده است."  بدانید که چگونه از آن استفاده کنید [حتی بعد از جلسه مربیگری]. "  وزارت آموزش و پرورش چین به کالج ها و دانشگاه های سراسر کشور موظف است منابع آموزش و یادگیری آنلاین را به دنبال آن ارائه دهند.

پنجشنبه گذشته ، وزارت آموزش و پرورش چین بیانیه ای صادر کرد که مدارس را ترغیب به استفاده از این سیستم عامل های آنلاین برای ادامه تدریس می کند تا اینکه دوباره ترم موکول شود.  علاوه بر این ، وزارت اعلام کرده است که قصد دارد یک کلاس ملی ابر اینترنتی در 17 فوریه راه اندازی کند ، در طی آن تعدادی از مواد آموزشی و دوره های آموزشی را برای دانشجویان به اشتراک خواهد گذاشت.

برای بعضی از دانش آموزان این ممکن است یک نعمت باشد ، زیرا این بدان معناست که آنها می توانند از آسایش خانه هایشان کار کنند ، با این حال ، آنها به این امر عادت نمی کنند ، زیرا در آینده نزدیک مدارس در مقطع عادی از سر گرفته می شوند.

 

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۸:۰۳

شناسه خبر: 85634

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب