عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ساری:

قدرت‌های مدعی آزادی برای ورود مردم آزاده جهان در تحقیات علمی هم محدودیت ایجاد می‌کنند/سیاست‌های برد برد کشورهای استکباری تا جائی اعتبار دارد که به منافع ‌آنها لطمه وارد نشود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: قدرت‌های استکباری تنها به فکر منافع خویش هستند، گفت: آنها حتی در زمینه تولید محصولات علمی هم برای ملت‌های محدوده تعیین می‌کنند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سعید جلیلی در جمع مردم ساری اظهار کرد: انقلاب اسلامی به این دلیل مورد توجه کشورهای دنیا است که همه معادلات جریان‌های قدرت را در جهان به هم ریخته است.

وی با اعلام اینکه  قدرت‌های دنیا به فکر تقسیم منافع در اقصی نقاط جهان هستند، تصریح کرد: سیاست‌های برد بردی که تعین می‌کنند بر اساس منافع خودشان طرح ریزی می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یادآور شد:در سیاست‌های برد برد تا جائیکه که به منافع آنها لطمه وارد نشود پایبند هستند اما اگر اندک چالشی برای منافع آنها ایجاد شود پای مذاکر هم حاضر نمی‌شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام اینکه قدرت‌های استکباری تنها به فکر منافع خویش هستند، گفت: آنها حتی در زمینه تولید محصولات علمی هم برای ملت‌های محدوده تعیین می‌کنند.

وی اضافه کرد: جلوگیری از ورود به مباحث گسترده علمی از اقداماتی است که مد نظر قدرت‌های استکباری است،تعین محدودیت در تحقیقات علمی توسط کشورهای مدعی آزادی بیان می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،یادآور شد: شعار مرگ بر آمریکا بر اساس منطق و تفکر است، 22 بهمن به این دلیل یوم‌الله است که مردم ایران ایستادند و گفتند که ما می‌خواهیم آزاد و مستقل باشیم و شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی سر دادند.

وی اضافه کرد: دشمنان ما فکر می‌کردند که می‌توانند حرکت ملت ما مقطعی است و زود خاموش می‌شود اما امروز مردم ما 41 سال انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرد، انقلاب شجره طیبه‌ای است که گام اول آن مشخص شده است و مردم با قدرت وارد گام دوم شده است.

جلیلی ادامه داد: مردم ایران اسلامی با تکیه بر وعده الهی ایستادگی کرده است، دشمنان ما دیدند که ملت ما نه تنها مقاومت کرده بلکه به پیشرفت‌های مناسبی در حوزه مختلف دسترسی پیدا کرده و الگو الهام بخشی در تمام دنیا تبدیل شده است.

وی با اعلام اینکه دشمنان به دنبال تفرقه بین مردم ایران و انسان ‌های آزاد جهان است، گفت: امروز عمیق‌ترین روابط بین دو ملت ایران و بسیاری از کشورهای منطقه ایجاد شده است.

عضو تشخیص مصحلت نظام، ادامه داد: 22 بهمن یک شعار و تعارف نیست، این موضوع را دشمنان به خوبی متوجه می‌شوند، وقتی سردار دلها به شهادت رسید روسای یکی از دولت‌های اروپایی پیام داد که آمریکا اعلام کرد که اگر ایران به فکر انتقام باشد آمریکا به شدت برخورد می‌کند اما  مردم با قدرت انتقام گرفت و با افتخار اعلام کردیم که ما زدیم و آمریکا هیچ غلطی نکرده است، این قدرت را مردم ایران برای کشور ایجاد کردند.

وی اضافه کرد: مردم با تکیه بر وعده‌های الهی این قدرت را ایجاد کردند، دشمنان ما متوجه شدند که همه محاسبات آنها بر هم خورده است، انقلابی شکل گرفته است که جوانان در پرتو این انقلاب می‌توانند همه قدرت‌های شیطانی را جهان به چالش بکشاند.

جلیلی اضافه کرد: دشمنان در محاسبات خودشان درک درستی از شهادت طلبی مردم ایران ندارند،رئیس جمهور سابق آمریکا در گزارش کاری که ارائه می‌دهد اعلام کرد که در سوریه نتوانست موفق بشود و دلیل آن را وجود سردار سلیمانی و شهدای مدافع حرم بودند.

عضو تشیخص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: همه ابرقدرت‌های جهانی در سوریه هدف ایجاد چالش جدی در این کشور داشتند که با حضور و جوانان ما قدرت آنها به سخره گرفته شده است.

وی اضافه کرد: حضور این ملت گره‌های بزرگ‌تر را باز کند و  موفقیت‌های بزرگ را رقم بزند، ملتی که توانست موفقیت‌های بزرگ را در دفاع مقدس به وجود بیاورد امروز در عرصه اقتصاد هم می‌تواند این موفقیت‌ها را ایجاد کند، دشمنان ما همه تلاش خودشان را گذاشتند که با فشار اقتصادی ملت را ناامید کنند، در اواخر دهه 80 تحریم بنزین را در دستور کار خویش داشتند، همان حماسه‌ای که در دوران دفاع مقدس ایجاد شد یک جوان 36 ساله با تعدادی دیگر از همسن و سالان خویش پالایشگاه خلیج فارس را ایجاد کردند.

جلیلی ادامه داد: نگاه ملت ما به قله‌ها است، انقلاب برای این نبود که حداقل‌ها اکتفا کند، انقلاب برای این بود که مردم به قله‌های بزرگ در سطح جهان برسد، در منطقه‌ای که آنها اعتراف دارند اامن است، ایران امن‌ترین منطقه دنیا است، ملت ما نشان داده است که خودشان انتخاب می‌کنند و خودشان از استقلال آزادی خودشان تصمیم می‌گیرند.

وی اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری به درگاه الهی گواهی و شهادت می‌دند که این ملت در این 41 ملتی صبور و شاکر است یک حقیقت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مردم ایران را خدا دوست دارد و ملت علاقمند است که ارزش‌های الهی را حفظ کند و می‌تواند موفقیت‌های بزرگ‌تر را رقم بزند.

وی ادامه داد: مردم همه توان خود را به کار گرفته است که دین خدا را یاری کند، اگر روزی مردم ایران باور داشت که خدا را یاری کند امروز این باور به تجربه 41 ساله تبدیل شده است.

جلیلی یادآور شد: این موفقیت‌ها روز به روز بیشتر می‌شود و در گام دوم انقلاب یک ارتقاء و جهش اساسی در رشد کشور ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰:۱۳

شناسه خبر: 85642

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب