نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد؛

رشد ۴۰ درصدی مراکز علمی ایران در رشته آمار و ریاضیات / دانشگاه بابل نوشیروانی برترین دانشگاه ایران انتخاب شد+جدول

نظام رتبه بندی تایمز، در جدیدترین بررسی خود، بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته آمار و ریاضیات را در سال ۲۰۲۰ معرفی کرده که خوشبختانه دانشگاه های کشورمان نیز در این رتبه بندی با رشد قابل توجهی همراه بوده است .

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ پایگاه رتبه بندی تایمز ، معتبرترین نظام‌ رتبه بندی بین المللی است که  هر ساله طی گزارشی به معرفی برترین دانشگاه ‌های جهان در رشته های مختلف می پردازد . این پایگاه در جدیدترین بررسی خود، بهترین دانشگاه‌های جهان در رشته آمار و ریاضیات را در سال 2020 معرفی کرده که خوشبختانه نام دانشگاه های کشورمان نیز در این رتبه بندی با رشد قابل توجهی همراه بوده است .

برترین دانشگاه های رشته ریاضیات در کدام کشورها حضور دارند ؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت رسمی مؤسسه تایمزاجویکیشن اعلام نموده است، دانشگاه آکسفورد انگلیس و مؤسسه فناوری کالیفرنیا آمریکا،  به ترتیب در جایگاه اول و دوم دانشگاه‌ های برتر جهان در رشته ریاضیات و آمار در سال 2020 قرار گرفته اند ؛ این بررسی  از بین هزار و 397 دانشگاه در سرتاسر جهان و بر اساس نقطه نظرات اعضای علمی و آکادمیک برجسته در دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

در جدول زیر می توانید با برترین دانشگاه های جهان در رشته آمار و ریاضیات آشنا شوید :

رشد 4۰ درصدی مراکز علمی ایران در رشته آمار و  ریاضیات

در سال 2019، بیست و پنج دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در لیست دانشگاه های برتر رشته ریاضیات پایگاه رتبه بندی تایمز حضور داشت که خوشبختانه امسال با رشد 40 درصدی تعداد دانشگاه های برتر کشورمان به 35 دانشگاه رسیده است. قرار گیری دانشگاه های کشورمان در بین دانشگاه های برتر دنیا در شرایطی به دست آمده است که بسیاری از مراکز علمی، دانشگاه ها و دانشمندان کشورمان در لیست تحریمی آمریکا قرار دارند.  جدول زیر به معرفی این دانشگاه می پردازیم.

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داده است که در ۲۰۱۳ میلادی برای نخستین بار رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بین‌المللی خود انجام داد. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است. این نظام رتبه بندی سالانه از سوی مؤسسه تایمز بر اساس قضاوت و نظرات کارشناسان ارشد، اعضای آکادمیک و افرادی که بیشترین شناخت را از دانشگاه‌ های جهان دارند تنظیم می‌شود ؛ نقطه‌ نظرات اعضای علمی و آکادمیک برجسته در دانشگاه‌ها نیز در این رتبه‌ بندی دخیل است .

انتهای پیام /

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴:۴۵

شناسه خبر: 85677

مطالب مرتبط :
۰

نقش اساسی ریاضیات در خوش نویسی

مسوول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان استان فارس گفت: در آماده سازی یک قطعه هنری اندازه گیری و محاسبات ریاضی و هندسه حرف اول را می زند . از نوشتن حروف و کلمات گرفته تا قطعه سازی و پاسپورتو و قاب کردن اثر همه براساس محاسبات ریاضی و هندسه انجام می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب