اختتامیه اولین جشنواره قداست قلم خبرگزاری علم و فناوری - اختتامیه اولین جشنواره قداست قلم

اختتامیه اولین جشنواره قداست قلم

اختتامیه اولین جشنواره ملی خوشنویسی بسیج هنرمندان "قداست قلم" در شیراز برگزار می شود.

در آستانه اختتامیه اولین جشنواره ملی خوشنویسی بسیج هنرمندان (جشنواره ملی خوشنویسی قداست قلم ) خبرگزاری علم و فناوری گفت و گویی را با دبیر جشنواره فارس سرکار خانم << مریم همایونی >> انجام داد که به شما تقدیم می نماید.

مریم همایونی دبیر جشنواره ملی خوشنویسی بسیج هنرمندان فارس در خصوص مراسم اختتامیه این جشنواره اعلام کرد: مراسم اختتامیه روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه ۹۸ از ساعت ۱۴ تا ۱۶:۳۰ در سالن غزل اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس واقع در  چهار راه حافظیه شیراز برگزار می شود، در ابتدا کارگاه خوشنویسی "قداست قلم" با حضور  استاد داوود نیکنام،  مسئول انجمن خوشنویسی سازمان بسیج هنرمندان کشور  برگزار می گردد.

وی در خصوص حضور علاقه مندان به خوشنویسی در این کارگاه گفت: علاقه مندان و هنرمندان خوشنویس می توانند به طور رایگان و بدون ثبت نام قبلی با حضور در این کارگاه ارزشمند بهره لازم را ببرند.

دبیر این جشنواره در مورد محتوای کارگاه افزود:در این کارگاه که مخاطبان اصلی آن هنرمندان خوشنویس هستند، استاد نیکنام در خصوص خوشنویسی، رهنمودهایی را به هنرمندان ابراز میدارند، ضمنا کتابت خوشنویسی توسط استاد نیکنام انجام گرفته و استاد آثار هنرمندان خوشنویس را نیز بررسی می نمایند.

همایونی در پاسخ به تعداد آثار ارسالی به جشنواره و محورهای آن ادامه داد: موضوع جشنواره در مورد امام حسین علیه السلام، انقلاب اسلامی ایران و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بوده است. تعداد ۱۷ اثر از فارس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که داوری آثار در تهران انجام گرفت و ۵ نفر از استان فارس برگزیدگان این جشنواره هستند. اختتامیه جشنواره در شیراز برگزار میگردد.

ضمنا در این مراسم علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره قداست قلم، از هنرمندانی که در برنامه های خوشنویسی نی ناله و سردار دلها شرکت کرده بودند نیز تقدیر بعمل می آید.

گفتگو از مهرآفرین وثوقی
انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰:۳۷

شناسه خبر: 85718

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب