با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور

متروی تبریز به میدان لاله رسید

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، امروز پنجشنبه و با حضور رپیس دفتر رپیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی با افتتاح فاز سوم خط یک متروی تبریز از میدان کهن به میدان لاله رسید.

 

مصطفی مولوی مدیرعامل قطار شهری تبریز و حومه امروز در آیین افتتاح فاز سوم خط یک قطار شهری حد فاصل میدان کهن(محققی سابق) تا میدان لاله با اشاره به اینکه متروی تبریز با جدیت تمام به جلو می رود گفت: مصمم شدیم تا هر سه ماه یکبار یک افتتاح از ایستگاه‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود تراکم ترافیک در غرب تبریز ادامه داد : فازسوم خط یک با ۷/۲ کیلومتر با ۷ ایستگاه به بهره‌برداری خواهد رسید و با توجه به تراکم زیاد در غرب تبریز این خط اهمیت زیادی دارد به طوری که این خط دارای ۱۸ ایستگاه خواهد بود.

مدیرعامل قطار شهری تبریز و حومه  با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به خط متروی تبریز اظهارداشت: امسال هزار میلیارد تومان کمک برای اتمام اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر کمک‌های دولت به پروژه قطار شهری، گفت: اگر این کمک‌ها نبود، الان مترو تعطیل بود در حالی که الان یک هزار و 400 نفر در مترو مشغول به کار هستند.

مولوی خاطرنشان کرد: میدانی که در آن حضور داریم یکی از محل‌های قدیمی با قدمت ۷۰۰ سال است و محل ارتباط سه خط در ارتباط و تبادل است زیرا اینجا محل ارتباطی بازار تبریز با مجموع شهر بود.

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴:۲۹

شناسه خبر: 85724

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب