تجلیل ازمادر شهید«خلیل فخرایی» به مناسبت روز زن خبرگزاری علم و فناوری - تجلیل ازمادر شهید«خلیل فخرایی» به مناسبت روز زن
به مناسبت روز زن؛

تجلیل ازمادر شهید«خلیل فخرایی» به مناسبت روز زن

به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، پایگاه علمی و پژوهشی ریحانه النبی(س) شهرستان دشتی از مادر شهید «خلیل فخرایی»، یکی از شهدای شاخص علمی استان بوشهر تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، پایگاه علمی و پژوهشی ریحانه النبی(س) شهرستان دشتی از مادر شهید «خلیل فخرایی»، یکی از شهدای شاخص علمی استان بوشهر تقدیر و تشکر کرد.

حسینی مفرد، فرمانده پایگاه خواهران  در  برنامه گرامیداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، بیان کرد: نقش مادران شهدا کمتر از شهدا نیست، زیرا این افراد بودند که با تربیت درست خود چنین فرزندانی را برای جبهه حق تربیت کردند و ایثار و از خودگذشتگی آنها را راهی میدان نبرد کردند تا با صبر و فداکاری خود شهدا را در رسیدن به آرمان‌های انقلابی یاری کنند.

وی افزود: این چنین افراد شایسته‌ای به عنوان یک الگوی بسیار مناسب برای ما هستند که به همین منظور نیاز است اقدامات مناسبی برای معرفی شهدا و خانواده‌های آن‌ها، ترویج فرهنگ عظیم و مناسب شهادت را مبنای کار قرار دهیم. این مراسم‌ها بهانه‌ای  به منظور تکریم و تجلیل از مقام شامخ مادران صبور و ایثارگر شهدا برگزار تا از مادران تجلیل به عمل آید.

شهید «خلیل فخرایی» سال 1347درروستاي دميگز بدنيا آمد و در سن هفت سالگي به دبستان رفت ازشاگردان ممتاز بود تا اينكه درسال چهارم ابتدايي با اوج گيري انقلاب در راهپيمايي‌ها شركت مي‌كرد. پس از اتمام ابتدايي به مدرسه راهنمايي واردشد و با ورود به مدرسه راهنمايي دوش بدوش جوانان در بسيج به فعاليت پرداخت و در انجمن اسلامي هم فعاليت هاي فوق برنامه داشت.

دانشجوی شهید  خلیل فخرایی

تاریخ تولد : ۱۳۴۷/۱۱/۷

محل تولد : دمیگز- بوشهر

تاریخ شهادت : ۱۳۶۷/۵/۲

محل شهادت : شلمچه

دانشگاه : علوم پزشکی ایران

وي از جمله پايه‌گزاران رشته علوم تجربي دردبيرستان آيت الله طالقاني بود و ازحيث اخلاق نمونه بود و علاوه برآن كارهاي هنريش بسيار باذوق ولطيف بود و درگروه هنرمندي شهيدكشاورز فعاليت مي كرد و بهترين بازيگر نمايشنامه خون سبزشد.

در خرداد سال 1366 با تلاش شبانه روزی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شد و در همان سال در کنکور سراسری شرکت نمود که با رتبه ی 192 در رشته پزشکی پذیرفته شد.

و اولین ترم را با موفقيت پشت سرگذاشت.باشروع جنگ 4 باربه جبهه رفت وسرانجام پس ازبارها رشادت درروز2/5/67 ودرشلمچه به ديار باقي شتافت. خلیل فخرایی از لحاظ درسی و اخلاقی ممتاز بود و همیشه اهل مطالعه بود و علاقه خاصی به کتابهای شهید مطهری و کتابهای الکترونیکی  داشت ودر تعمیرگاه مکانیکی به پدرش کمک می کرد، بعد از قبولی در دانشگاه

دانش آموز ممتاز کلاس بود و در ترویج علم و نشر دانستنی های خود کوتاهی نمی کرد و هر کسی چیزی از او می پرسید بدون مضایقه ای پاسخگو بود  از دانش اموزان کوشا و فعال بود و به درس فیزیک علاقه زیادی داشت و استعدادش در درس ریاضی نیز زیاد بود.

 انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳:۰۰

شناسه خبر: 85748

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب