حضور شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی بسیار ضعیف است خبرگزاری علم و فناوری - حضور شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی بسیار ضعیف است

حضور شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی بسیار ضعیف است

دبیر «خانه کشاورز» آذربایجان شرقی بر حضور شرکت های دانش بنیان و فناوری در بخش کشاورزی و افزایش ارزش افزوده در این بخش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، مصطفی قنبری  در همایش تجلیل از کشاورزان و بهره برداران نمونه استان آذربایجان شرقی در مجتمع شهید کسایی تبریز گفت: توجه به بخش کشاورزی یکی از محورهای اساسی توسعه اقتصادی کشور به شمار می رود

 وی افزود: سهم بخش کشاورزی در ایجاد اشتغال، کمک به درآمد ملی، تولید غذا و همکاری متقابل با صنایع، از جمله مواردی است که اهمیت و ضرورت توجه به این بخش را به خوبی نشان می دهد.

قنبری با اشاره به اهمیت حضور شرکت های دانش بنیان و فناوری در بخش کشاورزی و افزایش ارزش افزوده در این بخش اظهار کرد: متاسفانه نفوذ شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی استان بسیار فقیر است چرا که این کار از عهده توان بخش اصلی کشاورزی خارج است و باید خارج از بخش کشاورزی و بخش خصوصی در این زمینه وارد شود.

دبیر «خانه کشاورز» آذربایجان شرقی با بیان اینکه ارزش افزوده بخش کشاورزی کمتر است، گفت: ما در برنامه ریزی مشکل داریم؛ اگر آمایش برنامه ریزی صحیح باشد به طور قطع ارزش افزوده در این بخش نیز اضافه می شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰:۴۲

شناسه خبر: 85812

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب