پویش سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در گیلان برگ خبرگزاری علم و فناوری - پویش سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در گیلان برگزار می‌شود

پویش سراسری «اهدای کتاب، اهدای آگاهی» در گیلان برگزار می‌شود

پویش سراسری اهدای کتاب، اهدای آگاهی از ابتدای اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۱۰۰ کتابخانه عمومی استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، پویش سراسری اهدای کتاب، اهدای آگاهی از ابتدای اسفندماه همزمان با سراسر کشور در 100 کتابخانه عمومی استان گیلان و با هدف ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها آغاز می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: این پویش مردمی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سراسری با هدف تامین منابع و کتاب برای کتابخانه‌های عمومی و اهدای کتاب توسط مردم به کتابخانه‌های عمومی در استان گیلان برگزار می‌شود.

پریسا کرمی با اشاره به ضرورت رفع نیازهای مطالعاتی مخاطبان و مراجعان به کتابخانه‌ها خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 99 کتابخانه عمومی و مشارکتی در سطح شهرها و روستاهای استان گیلان در حال فعالیت و ارائه خدمات به مردم هستند و بیش از یک میلیون و 58 هزار جلد کتاب در این کتابخانه‌ها موجود است.

ی کتابخانه‌ها را مکانی امن و قابل دسترس برای اقشار مختلف مردم دانست و بیان داشت: با توجه به نیاز همیشگی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان به منابع و کتاب‌های مختلف و اجرای سند توسعه کتابخانه‌ها در افق 1404 همواره اقداماتی مانند احداث کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه و به‌روزرسانی منابع کتابخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به پویش سراسری  اهدای کتاب، اهدای آگاهی عنوان کرد: این پویش سراسری از ابتدای اسفند ماه و به‌ میزبانی کتابخانه‌های عمومی استان گیلان آغاز می‌شود از این رو مردم فرهیخته استان می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی، کتاب‌های خوانده شده و بلااستفاده خود را به کتابخانه هدیه کنند.

کرمی  در پایانخاطرنشان کرد: ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت مجموعه‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم و ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها، ترویج فرهنگ اهدای کتاب و کتابخوانی و اشاعه سنت حسنه اهدای کتاب از جمله مهم‌ترین اهداف اجرای طرح سراسری  اهدای کتاب، اهدای آگاهی در استان گیلان است.

انتهای پیام

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸:۵۸

شناسه خبر: 85821

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب