تسکین دردهای شدید با سم مار خبرگزاری علم و فناوری - تسکین دردهای شدید با سم مار
به تازگی کشف شد:

تسکین دردهای شدید با سم مار

مار زنگی یکی از کشنده‌ترین مارهای جهان است که سم آن بسیاری از موجودات را به سرعت از پای درمی آورد، اما محققان می‌گویند از سم این مار می‌توان برای تسکین دردهای شدید استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از خبرگزاری مهر، بررسی‌های محققان برزیلی نشان می‌دهد سم مار زنگی آمریکای جنوبی می‌تواند به عنوان یک داروی مؤثر برای آرام کردن دردهای عصبی مورد استفاده قرار بگیرد.

پژوهشگران برای خنثی کردن سم موجود در زهر مار زنگی آن را در ذرات سیلیس محصور کرده اند و ماده حاصل شده از این کار به شکلی مؤثر برای آرام کردن درد مورد استفاده قرار گرفته است.

کروتوکسین ماده سمی اصلی است که در زهر مار زنگی آمریکای جنوبی یافت می‌شود و پزشکان از دهه‌ها قبل از قابلیت استفاده از آن برای درمان سرطان مطلع بوده اند. اما یافتن روشی برای خارج کردن سم از این زهر تا به امروز به طول انجامیده بود.

انتظار می‌رود این دستاورد جدید علمی منجر به تولید واکسن‌های جدیدی برای ارتقای سیستم ایمنی بدن و همچنین تولید داروهای مسکن تازه برای تسکین درد شود. آزمایش‌های اولیه در این زمینه بر روی موش‌ها تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷:۵۳

شناسه خبر: 85825

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب