جلوگیری از خودکشی با هوش مصنوعی خبرگزاری علم و فناوری - جلوگیری از خودکشی با هوش مصنوعی
به تازگی کشف شد:

جلوگیری از خودکشی با هوش مصنوعی

محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق‌تر احتمال خودکشی افراد، سیستمی را بر مبنای هوش مصنوعی به منظور بررسی این پدیده ابداع کرده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از خبرگزاری مهر، دولت استرالیا بودجه‌ای ۱.۲ میلیون دلاری را به این طرح اختصاص داده و قرار است گوگل نیز در این زمینه با محققان استرالیایی همکاری کند.

این سیستم هوش مصنوعی با بررسی و دریافت داده‌هایی که از افراد خودکشی کرده و جابجاشده با آمبولانس‌های مختلف جمع آوری می‌کند، دانش خود را در حوزه‌هایی همچون تلاش برای خودکشی، شکل گیری ایده خودکشی و صدمه به خود بدون نیت خودکشی ارتقا می بخشد.

داده‌های بالینی جمع آوری شده در آمبولانس‌ها از بیماران و به خصوص افراد مشکوک به تلاش برای خودکشی می‌تواند به متخصصان و پزشکان کمک کند تا اشخاص دیگری که قصد چنین اقداماتی را دارند، با دقت بالاتری شناسایی کنند. آنها در معاینات و بررسی‌های خود می‌توانند از این داده‌ها برای پیش بینی احتمال خودکشی افراد مختلف استفاده کنند.

سیستم هوش مصنوعی شناسایی خودکشی، کار پردازش دو سوم داده‌های مورد نیاز در این حوزه را انجام می‌دهد و بررسی یک سوم داده‌های ضروری نیز توسط پزشکان و متخصصان انجام می‌شود. نتیجه استفاده از این روش صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه‌های درمانی است.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳:۳۹

شناسه خبر: 85826

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب