بهره مندی بیش از ۱۵۰۰ روستای گیلان از اینترنت پرس خبرگزاری علم و فناوری - بهره مندی بیش از ۱۵۰۰ روستای گیلان از اینترنت پرسرعت نسل چهارم
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان خبرداد؛

بهره مندی بیش از ۱۵۰۰ روستای گیلان از اینترنت پرسرعت نسل چهارم

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان از بهره مندی بیش از ۱۵۰۰ روستای گیلان از اینترنت پرسرعت نسل چهارم خبر داد.

فرزاد توکلی در گفت و گو  با خبرگزاری علم و فناوری از گیلان،  با اشاره به اینکه  توسعه شاخص های ارتباطی، فراهم کردن زیرساخت های فناوری اطلاعات و  ایجاد  اشتغال  همواره از دغدغه های اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است گفت:‌ هم اکنون بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال و تولید محتوا در فضای مجازی آماده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با استناد به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده تمام ظرفیت دستگاه ها برای تقویت نظام، افزود: تامین زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور و تعامل مطلوب بین دستگاه های حوزه ارتباطات استان و حمایت از تولید کنندگان محتوا در این راستا موجب رشد و توسعه اشتغال در کشور خواهد شد.

وی توسعه شبکه‌های نسل سوم و چهارم را از برنامه‌های وزارت ارتباطات بیان کرد و گفت: تمامی مراکز شهرستانی استان گیلان مجهز به سرویس‌های نسل چهارم شبکه تلفن همراه هستند و در برخی مراکز این شبکه‌ها به نسل 4.5 هم ارتقاء یافته است. 

توکلی از اهتمام و برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به افزایش پوشش شبکه‌های ارتباطی در تمامی روستاهای کشور اشاره کرد و افزود: تا پایان برنامه ششم این وزارت مکلف است زیرساخت‌های ارتباطی را به‌گونه‌ای فراهم سازد تا حداقل 80 درصد از روستاهای کشور به سرویس پهنای باند پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات دسترسی داشته تا ساکنین معزز روستاها از چهار خدمت اساسی در حوزه سلامت، آموزش، کشاورزی و خدمات بانکی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به تلاش ویژه وزارت ارتباطات در کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا تصریح کرد: هم اکنون از ۲۹۰۵ روستای استان ۲۴۷۹ روستا دارای تلفن خانگی و ۱۸۴۳ روستا دارای اینترنت پرسرعت نسل چهارم است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان در خاتمه اظهار داشت‌: در حال حاضر بیش از هزار و 600 روستا در گیلان آماده اجرای طرح سرویس اینترنت پرسرعت نسل 4 هستند که در اوایل امسال به بهره برداری می‌رسند.

انتهای پیام

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳:۴۶

شناسه خبر: 85883

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب