تمایز مجلس یازدهم مستلزم تغییر ملاک‌ها و معیارها د خبرگزاری علم و فناوری - تمایز مجلس یازدهم مستلزم تغییر ملاک‌ها و معیارها در انتخاب تک‌تک نمایندگان است
بیانیه بسیج اساتید استان اصفهان بمناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی؛

تمایز مجلس یازدهم مستلزم تغییر ملاک‌ها و معیارها در انتخاب تک‌تک نمایندگان است

مجلس یازدهم به‌عنوان اولین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی باید از جهات گوناگونی متمایز از مجالس گذشته باشد و این امر ممکن نیست مگر با تغییر ملاک‌ها و معیارها در انتخاب تک‌تک نمایندگانی که بارأی ملّت بر کرسی مجلس می‌نشینند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، بسیج اساتید استان اصفهان بمناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کرد در این بیانیه ضمن دعوت به حضور پرشور در انتخابات آمده است مجلس یازدهم به‌عنوان اولین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی باید از جهات گوناگونی متمایز از مجالس گذشته باشد و این امر ممکن نیست مگر با تغییر ملاک‌ها و معیارها در انتخاب تک‌تک نمایندگانی که بارأی ملّت بر کرسی مجلس می‌نشینند.

 متن بیانیه به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی ایران از ابتدای پیروزی به رهبری امام خمینی (ره) همواره پس از اتکاء به خداوند منان به پشتیبانی ملت بزرگ ایران فراز و نشیبهای زیادی را پشت سرگذاشته است. حضور معجزه آسا و پرشکوه مردم انقلابی ایران در همه صحنه ها تعجب جهانیان را برانگیخته است چرا که علیرغم همه فشارهای خارجی، مشکلات داخلی، بی تدبیری مسئولین و جنگ روانی دشمن مردم بصیرت خود را در زمانهایی که ضرورت ایجاب می کرده است نشان داده اند. انتخابات مختلف از مهمترین و کلیدی ترین بسترهای نشان دادن علاقمندی مردم به نظام بوده است و ملت ایران ثابت کرده اند که در بزنگاههایی که نیاز به حضور مردم داشته اند حاضر بوده اند.

مجلس شورای اسلامی بعنوان مهمترین نهاد قانونگذاری کشور می تواند بستر پیشرفت کشور و رفع مشکلات را فراهم نماید مشروط بر اینکه منتخبین مردم اولا با رای بالا وارد این عرصه شوند و ثانیا توانایی تفکر، برنامه ریزی و قانونگذاری مبتنی بر منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی را داشته باشند. به فرموده رهبر فرزانه انقلاب نماینده خوب باید شجاع، انقلابی، مومن، کارآمد، طرفدار عدالت و دارای روحیه جهادی باشد. پس وظیفه شرعی، عقلی و قانونی حکم می کند انتخاب با بررسی دقیق منتخبین یا به استناد نظر افراد صالح صورت پذیرد و رای بالا می تواند ضامن امنیت و اقتدار کشور بشود.

بنابر این مجلس یازدهم به‌عنوان اولین مجلس در گام دوم انقلاب اسلامی باید از جهات گوناگونی متمایز از مجالس گذشته باشد و این امر ممکن نیست مگر با تغییر ملاک‌ها و معیارها در انتخاب تک‌تک نمایندگانی که بارأی ملّت بر کرسی مجلس می‌نشینند. به‌این‌ترتیب اگر بتوانیم ملاک‌های انتخاب را از متغیرهای جناحی، فرقه‌ای، قومیتی، قبیله گرایی، خاص گرایی، هیجانات زودگذر، عوامل احساسی، لجاجت‌های شخصی، مداخلات بیگانگان، پول‌های کثیف و... تغییر داده و تحت تأثیر فضای تبلیغاتی، مطامع فردی، منافع گروهی، تطمیع و تحریک قرار نگیریم، می‌توانیم مجلسی تراز گام دوم انقلاب اسلامی و مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا شکل دهیم.

بسیج اساتید استان اصفهان از ملت شهیدپرور ایران و بویژه اساتید معظم و معزز دانشگاهها و خانواده های محترم ایشان دعوت می نماید که ضمن حضور پر شور در این فریضه و رویداد بزرگ سیاسی تلاش نماید بهترین انتخاب را در جهت منافع کشور داشته باشد. و با حضور پر شور خود زمینه ایجاد دولت اسلامی و تشکیل جامعه اسلامی را که مقدمه ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است فراهم نماید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳:۴۴

شناسه خبر: 85927

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب