مورد مشکوک به کروناویروس در خوزستان نداشته ‌ایم/ضر خبرگزاری علم و فناوری - مورد مشکوک به کروناویروس در خوزستان نداشته ‌ایم/ضرورت رعایت موارد بهداشتی بیش از گذشته
رئیس مرکز بهداشت خوزستان:

مورد مشکوک به کروناویروس در خوزستان نداشته ‌ایم/ضرورت رعایت موارد بهداشتی بیش از گذشته

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: تا کنون مورد مشکوک به کروناویروس نداشته ‌ایم ولی این حساسیت را در بیمار یابی ادامه می دهیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در روزهای گذشته بیماری ویروس کرونا در شهر ووهان کشور چین مشاهده شده و پس از آن در کشورهای دیگری نیز به طور محدود مشاهده شده است.

این ویروس تا کنون جان تعدادی را در جهان گرفته است ولی به گفته متخصصان خطر آن کمتر از نوعی از آنفولانزا است.

معاینه دقیق بیماران تنفسی

اما این روزها بازار شایعات در فضای مجازی خیلی داغ است که خبر از ورود بیماری کرونا ویروس به استان خوزستان می دهند که با واکنش مسئولان بهداشتی خوزستان مواجه شد.

در همین ارتباط رئیس مرکز بهداشت خوزستان اظهار کرد: موردی از ابتلا به کروناویروس در خوزستان مشاهده نشده است.

دکتر سید مهدی حسینی ‌زاده  در ادامه بیان کرد: تمام مواردی که بعضا به عنوان مورد مشکوک به بیماری ‌های تنفسی گزارش ‌دهی می ‌شوند را با دقت و حساسیت بالا بررسی می‌ کنیم.

وی در ادامه به فعالیت های انجام شده در خوزستان عنوان کرد: خوشبختانه با اقدامات و مراقبت ‌های صورت گرفته، تا کنون هیچ گونه موردی از ابتلا به کرونا ویروس در استان مشاهده نکرده ایم.

شهروندان توجهی به شایعات توجهی نداشته باشند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: تمام مواردی که بعضا به عنوان مورد مشکوک به بیماری‌ های تنفسی گزارش ‌دهی می ‌شوند را با دقت و حساسیت بالا بررسی می‌ کنیم.

وی در همین ارتباط تصریح کرد: تا کنون مورد مشکوک به کروناویروس نداشته ‌ایم ولی این حساسیت را در بیمار یابی ادامه می دهیم.

دکتر حسینی ‌زاده یادآور شد: در شرایطی که مواردی از ابتلا به این بیماری در کشور مشاهده شده است به همین خاطر آرامش و سلامت روان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از هم استانی‌ ها درخواست کرد تا اخبار مربوط به این موضوع را تنها از مراجع رسمی دنبال کنند و توجهی به شایعات توجهی نداشته باشند.

از دست دادن و روبوسی کردن با یکدیگر خودداری کنید

وی تنها راه پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا ویروس را رعایت بهداشت فردی و اصول خودمراقبتی اعلام کرد و گفت: از دست دادن و روبوسی کردن با یکدیگر خودداری کنید.

دکتر حسینی ‌زاده شست ‌و شوی مکرر دست ‌ها با آب و صابون را از موارد لازم برای جلوگیری ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه از دیگر مواردی است که باید رعابت شود.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان در بخش پایانی سخنان خود اظهار کرد: مردم و هم استانی های عزیز جهت تامین سلامت خود و خانواده موارد ذکر شده را بیش از گذشته رعایت کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان بیان کرد: اطلاع ‌رسانی درباره شناسایی موارد جدید بیماری کرونا فقطاز طریق روابط عمومی و مرکز مدیریت بیماری ‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌ شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶:۴۱

شناسه خبر: 85983

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب