اختصاص دو مدال طلا و جایزه ویژه فستیوال MTE۲۰۲۰ ب خبرگزاری علم و فناوری - اختصاص دو مدال طلا و جایزه ویژه فستیوال MTE۲۰۲۰ به اختراع محققان ایرانی

اختصاص دو مدال طلا و جایزه ویژه فستیوال MTE۲۰۲۰ به اختراع محققان ایرانی

سیستم ایرشیپ تصفیه هوا از تیم ژنرال تک اصفهان در جشنواره MTE۲۰۲۰ کشور مالزی موفق به کسب دو مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سیستم ایرشیپ تصفیه هوا از تیم جنرال تک اصفهان در جشنواره MTE2020  کشور مالزی موفق به کسب دو مدال طلا و جایزه ویژه اختراعات این جشنواره شد.

محمد رضا اشکبوسی سرپرست این تیم در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با اعلام این خبر اظهار داشت: ایرشیپ تصفیه هوا  سیستمی است که برای معضل آلودگی هوا طراحی و ساخته شد.

 وی افزود: این دستگاه جهت جاروبی هوا از آلودگی ها در آسمان بطور منظم حرکت کرده و با کشیدن هوا به داخل تونل مخصوص از طریق فیلترهای نانو چندگانه  اقدام به تصفیه هوا و خارج کردن هوای پاک از خروجی می کند.

 اشکبوسی تصریح کرد: کار بر روی این طرح را از سال 1397 شروع کردیم و سال 1398 بصورت دمو اجرا شد.

وی با بیان این که فستیوال MTE برای بیستمین سال است که در کشور مالزی برگزار  می شود و یکی از بزرگترین فستیوالهای اختراعات شرق آسیا می باشد، تصریح کرد: امسال حدود 2500 اختراع  از کشورهای مختلف روسیه، استرالیا، کره جنوبی، کشورهای اروپایی و غیره  در این فستیوال شرکت داشته اند. 

 

سرپرست این تیم خاطرنشان کرد: داوری اولیه طرح ایرشیپ توسط سازمان Iraniab Top Inventor (IRTI) که در لندن می باشد انجام شد و پس از تایید طرح از نظر علمی و به روز بودن اکسپت شرکت در این جشنواره را گرفت.

وی با بیان این که فستیوال از تاریخ 1 تا 3 اسفند ماه برگزار شد. گفت: اشکبوسی افزود: تعداد  ۱۰ جایزه  ویژه برای این فستیوال در نظر گرفته شده بود که تیم ما موفق به کسب جایزه ویژه اختراعات و مدال طلای جشنواره MTE2020  و همچنین دیپلم افتخار  به همراه مدال طلای نماینده لهستان شد و در کل این طرح سه جایزه گرفت.

اشکبوسی در پایان یادآور شد: سیستم ایر شیپ را با همکاری تیمی پرتلاش و فعال در عرصه های مختلف فناوری شامل علیرضا اشکبوسی، سارا شفیعی، مینا متولی، طهورا طهماسبی، آرمان پیروزفر، محمد مهدی محمدی و ملیکا محمدی اختراع کرده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی  

زمان انتشار: شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹:۴۶

شناسه خبر: 85990

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب