معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان:

بیش از ۵۷۳ میلیون ریال اقلام دارویی غیر مجاز در آبادان کشف شد/معدوم سازی توسط معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از کشف بیش از ۵۷۳ میلیون ریال اقلام دارویی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان،  در قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران برخورداری از سلامت به عنوان حق اساسی مردم به رسمیت شناخته شده است که همه شهروندان به آن نیاز دارند.

قاچاق دارو که وجود آن از سوی مسئولان و متولیان امر در حوزه بهداشت و درمان کشور نیز تایید می ‌شود، معضلی است که در صورت عدم برخورد و مقابله با آن، آثار ناگواری به دنبال خواهد داشت که مهم ترین آنها، تهدید سلامت مردم است که از دست دادن آن هرگز قابل جبران نیست.

پروسه صدور مجوز واردات دارو فرآيندي سخت ‌گيرانه است و تمام قوانيني که در اين خصوص در کشور وجود دارد، مطابق با استانداردهاي فارماکوپه دارويي دنيا است و می بایست به طور کامل رعايت شود زيرا دارويي که مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برچسب اصالت کالا IRC را ندارد، قاچاق محسوب مي ‌شود.

کشف اقلام دارویی غیر مجاز توسط نیروهای امنیتی

مسئولان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور برای مقابله با کالاهای قاچاق و غیر بهداشتی در جامعه تمهیداتی اندیشیده اند که آنها را اجرایی می کنند که معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز کارهایی را در این ارتباط انجام می دهد.

بر همین اساس معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان از کشف بیش از ۵۷۳ میلیون ریال اقلام دارویی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

هدا مجیری در همین ارتباط توضیحاتی را ارائه داد و اظهار کرد: این داروها با تلاش نیروهای امنیتی شهرستان آبادان کشف و ضبط شده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: این داروها با حضور امور حقوقی و کارشناسان دارویی به منظور معدوم‌ سازی به معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان تحویل داده شد.

معاون غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اقلام دارویی کشف شده شامل داروهایی از دسته‌ هورمونی، اسپری‌ تنفسی و انسولین بودند که از تولیدات داخلی و همچنین وارداتی هستند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86000

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب