حسین‌زادگان: تقویت خط تولید ماسک در مازندران/ تصمی خبرگزاری علم و فناوری - حسین‌زادگان: تقویت خط تولید ماسک در مازندران/ تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس هر دو روز یک بار

حسین‌زادگان: تقویت خط تولید ماسک در مازندران/ تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس هر دو روز یک بار

استاندار مازندران گفت: برای تامین نیازمندی‌های ماسک در استان دو واحد تولیدی ماسک در استان مکلف شدند که ظرفیت خط تولیدی خویش را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری  از شهرستان ساری، جلسه قرارگاه پدافند زیستی در استانداری مازندران برای دومین بار و بدون حضور رسانه‌ها برگزار شد.

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در این جلسه، اظهار کرد: حساسیت‌ها در ارتباط با ویرس کرونا در مازندران جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد:تکالیف لازم برای بخش‌های اجتماعی، آموزشی، دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز ورزشی، رستوران‌ها، بخش گردشگری، حوزه‌های علمیه، مکان‌های مذهبی، مساجد، مصلی‌ها، اصناف، نانوایی‌ها، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی، جایگاه‌های سوخت، سمن‌ها، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان و کسانی که در این حوزه‌ها مسئولیت و نقش دارند، مشخص شده و پس از آن ابلاغ می‌شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه کمیته ارزیابی و بازرسی نیز تعیین کردیم که بر اجرای این مصوبات نظارت کرده و دلایل عدم اجرای احتمالی برخی مصوبات بار بررسی کند، گفت: در قالب قرارگاه پدافند زیستی، مدیریت واحدی را برای اجرای برنامه‌ها پیش بینی کردیم و کمیته‌های مختلف کاری ذیل این قرارگاه و مدیریت واحد فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد:معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به عنوان سخنگو تعیین شده است و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان نیز اطلاعات و اخبار لازم را در اختیار رسانه ها قرار می دهد.

استاندار مازندران خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های مازندران تا پایان هفته تعطیل و تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس هر دو روز یک بار گرفته می‌شود.

وی با اعلام اینکه مسابقات و اماکن ورزشی تا اطلاع بعدی تعطیل است،افزود: خرید وفروش کالا‌ها در بازار هفتگی بدون سرو غذا و مدیریت شده دایر است.

استاندار مازندران خواستار تشکیل کمیته تخصصی استان در بخش غذا و دارو شد و افزود: کمیته جداگانه‌ای متشکل از کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اصناف و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی و ارزیابی واحد‌های خدمات رسان همچون خبازی‌ها و رستوران‌ها  تشکیل شود.

وی با اعلام اینکه برای تامین نیازمندی‌های ماسک به صورت ویژه در دستور کار استان است، گفت:  با دو واحد تولید ماسک و لوازم بهداشتی در شهرک‌های صنعتی کلاردشت و جویبار قرارداد بسته شد تا محصولات بیشتری را تولید و روانه بازار مصرف کند، از شرکت های دانش بنیان خواستیم تا تولید ژل را افزایش دهند. پارک علم و فناوری را موظف کردیم تا از این ظرفیت ها استفاده نماید تا تولید ما بیشتر شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰:۵۸

شناسه خبر: 86032

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب