نمونه های مشکوک ابتلا به کرونا به تهران ارسال شده خبرگزاری علم و فناوری - نمونه های مشکوک ابتلا به کرونا به تهران ارسال شده است | برای تعطیلی شهر تصمیم خواهیم گرفت
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست خبری؛

نمونه های مشکوک ابتلا به کرونا به تهران ارسال شده است | برای تعطیلی شهر تصمیم خواهیم گرفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه از ارسال ۷۰ نمونه مشکوک از استان به تهران خبر داد و گفت: بیش از این ۷۰ هزار نفر از افرادی که وارد استان شدند مورد پایش و غربالگری قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، ارسلان سالاری غروب یکشنبه در نشست خبری پیشگیری و کنترل ویروس کرونا جدید در جمع خبرنگاران استان بااشاره به اینکه از 2 ماه پیش این بیماری با سرعت انتقال بالا در دنیا شیوع پیدا کرد و از طریق عطسه و سرفه، دست دادن و ماندن روی سطوح انتقال می‌یابد‌،‌گفت:‌ ویروس کرونا تا 2 هفته در بدن بدون علائم می‌ماند و حتی ممکن است پس از بهبودی نیز شخص ناقل ویروس باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود:‌تاکنون چهار مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در گیلان تشخیص داده شد که از این تعداد ۲ نفر فوت کرده و ۲ نفر دیگر حالشان خوب شده است.

وی از ارسال ۷۰ نمونه مشکوک از استان به تهران خبر داد و گفت: پیش از این ۷۰ هزار نفر از افرادی که وارد استان شدند مورد پایش و غربالگری قرار گرفته است.

سالاری با بیان اینکه با تمام توان برای پیشگیری از بیماری کرونا پای کار هستیم، اظهار داشت: در این ارتباط ابتدا ۵۰ تخت در بیمارستان رازی رشت آماده کردیم بعد از آن ۱۰۰ تخت و در حال حاضر این تعداد به ۱۵۰ تخت برای پذیرش بیمار در این بیمارستان رسیده است.

وی با بیان اینکه شاید نیاز باشد مدارس و مراکز علمی گیلان تا عید تعطیل شوند اما این موضوع نیاز به اتخاذ مجوز از وزارت بهداشت دارد و هنوز تصمیمی در این‌باره گرفته نشده است عنوان کرد: در برخی شهرستان‌های گیلان مردم از پذیرش بیماران مبتلا به علائم کرونا از سایر شهرستان‌ها ممانعت می‌کنند اما باید بدانند که فرقی ندارد این بیماران در کدام شهرستان برای دریافت درمان‌های لازم بستری می‌شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از توزیع ۱۰۰ هزار وسایل حفاظت شخصی در بیمارستان‌های استان برای کادر درمانی خبر داد و گفت: ۲۷ درخواست بهداشتی به استاندار و دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با ویروس کرونا داده شده که از جمله آنها ۲۰ دستگاه شوک، ۲۰۰ هزار ماسک فیلتر دار و دستکش و ... است.

انتهای پیام

زمان انتشار: دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳:۴۱

شناسه خبر: 86038

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب