بیش از ۶هزار نفر در هرمزگان امسال همیار طبیعت شدند خبرگزاری علم و فناوری - بیش از ۶هزار نفر در هرمزگان امسال همیار طبیعت شدند
رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان :

بیش از ۶هزار نفر در هرمزگان امسال همیار طبیعت شدند

محمد منصوری بابیان اینکه ۶هزار و ۲۴۹ نفر همیار طبیعت در این استان جذب شدند گفت: این افراد به عنوان همیار طبیعت دانش آموز ،همیار مروج و همیار محافظ هستند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ محمد منصوری صبح امروز  با اشاره به اینکه  6 هزار و 249 نفر همیار طبیعت برای منابع طبیعی در هرمزگان جذب شدند، گفت : بیش از 200همیار طبیعت نیز در بهمن ماه از طریق سامانه همیار طبیعت نام نویسی کردند.

رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان هدف از به‌کارگیری این افراد را  احیا، توسعه، ترویج و تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی عنوان کرد.

منصوری افزود: حفاظت از منابع طبیعی به تنهایی میسر نیست و این نیازمند مشارکت جوامع محلی و اقشار مختلف مردم است که بهترین راه به‌کارگیری آن استفاده از دانش آموزان خواهد بود.

وی بابیان اینکه برنامه‌های متنوعی با حضور همیاران طبیعت در هفته منابع طبیعی  تدارک دیده‌شده است، ابراز داشت: یکی از اقدامات موردنظر ویژه این ایام جلب مشارکت فعال همه اقشار جامعه در کاشت نهال هم‌زمان با سراسر کشور خواهد بود.

مشارکت مردم تعادل بخشی طبیعت

رئیس اداره آموزش و ترویج اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان بابیان اینکه تخریب منابع طبیعی و مشکلاتی نظیر ریز گردها و پیشروی بیابان را به دنبال داشته است، گفت : برای جبران این مشکلات می‌بایست به ایجاد تعادل در طبیعت پرداخت که بهترین راهکار آن به‌کارگیری مشارکت مردمی در عرصه منابع طبیعی است.

وی افزود: معتقدیم منابع طبیعی به همه آحاد مردم تعلق دارد لذا برای دست‌یابی به اهداف موردنظر قطعاً به همراهی همه گروه‌ها نیازمند هستیم.

همکاران اداره کل منابع طبیعی هرمزگان همیار طبیعت می شوند

رییس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان گفت: همکاران اداره کل منابع طبیعی هرمزگان همیار طبیعت می شوند.

همیار طبیعت به فردی اطلاق می شود که به صورت انفرادی و با انگیزه های غیرانتفاعی و معنوی در پیشبرد اهداف سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور(حفظ و ترویج و فرهنگ منابع طبیعی و جلب مشارکت مردم در امور حفاظت، احیاء و توسعه از منابع طبیعی) همکاری و تعامل داشته باشد.

محمد منصوری افزود: همه همکاران مدارک خود را برای عضویت در سامانه همیار طبیعت به اداره آموزش تحویل دهند.

وی گفت: همه بهره برداران حوزه های آبخیز ،حافظان طبیعت ، ذینفعان و همیاران طبیعت دانش آموزی با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.frw.ir یا مراجعه به اداره منابع طبیعی شهرستان برای ثبت نام کارت همیار طبیعت اقدام نمایند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵:۲۱

شناسه خبر: 86088

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب