معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان :

برگزاری کارگاههای تخصصی معلمان پیش دبستانی و دانش آموزان دیرآموز

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از آموزش تخصصی مربیان پیش دبستانی، معلمان و مدیران مدارس، با همکاری اداره آموزش و پرورش استثنایی در راستای ارتقاء یادگیری مؤثر نوآموزان پیش دبستانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان، ایرج بیت اللهی در دومین جلسه شورای برنامه ریزی توسعه فعالیت های مشترک ضمن اشاره به سند برنامه راهبردی آموزش و پرورش گفت : توسعه عدالت کمی و کیفی آموزش وپرورش از اصول و رویکردهای مهم این سند است که باید به آن توجه شود.

وی در ادامه با تاکید بر مصوبات جلسه قبل گفت : آموزش مستمر کلیه مربیان پیش دبستانی ، معلمان و مدیران مدارس دارای دانش آموزان دیرآموز از نکات بسیار مهم تحقق اهداف این طرح است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت : برنامه ریزی مدون و بررسی و تحلیل وضعیت فرد به فرد دانش آموزان دیرآموز و همچنین جهت اجرای برنامه های مداخله ای مؤثر است.

برگزاری کارگاه های آموزشی بصورت مستمر

بیت اللهی افزود : برگزاری دوره ها و کارگاههای آموزشی مربیان پیش دبستانی ، معلمان و مدیران مراکز و مدارس دارای دانش آموزان دیرآموز بصورت مستمر و هفتگی با پیگیریها و نظارت مداوم اثربخش است .

وی همچنین مهمترین عوامل مؤثر در توانمندسازی نیروی انسانی ، فراهم آوردن شرایط و برگزاری دوره ها و کارگاههای آموزشی با کارآمدی بالا دانست .

شهباز بارانی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی هرمزگان گفت : دوره ها و کارگاههای آموزشی با استفاده از مدرسین توانمند و مجرب کشوری ، استانی و منطقه ای می تواند نتایج اثربخشی در ارتقاء دانش علمی و عملی نیروی انسانی دارد .

دانش علمی و انتقال تجارب علمی

وی اضافه کرد : بررسی وضعیت دانش علمی نیروی انسانی  و  فراهم آوردن شرایط جهت یادگیری و انتقال تجارب بین معلمان و مدیران نیز از نکات مهم موفقیت این طرح است .

بارانی ادامه داد: نظارت و ارزیابی مستمر از اجرای دوره ها و آموزش نیروی انسانی و همچنین یادگیری دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است که در دستور کار قراردارد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گفت :  توسعه مراکز آموزشی و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری و تشکیل کلاس های مرجع با توجه به آمار جمعیتی دانش آموزان و اختصاص نیروی انسانی توانمند و علاقمند به منظور ارتقاء تحصیلی دانش آموزان دیرآموز در حال پیگیری است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱:۱۳

شناسه خبر: 86089

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب