تخصیص اعتبار ۲۰ میلیاردی برای مقابله با کرونا در گیلان خبرگزاری علم و فناوری - تخصیص اعتبار ۲۰ میلیاردی برای مقابله با کرونا در گیلان
نوبخت در گفت وگو با خبر شبانگاهی مرکز باران خبر داد؛

تخصیص اعتبار ۲۰ میلیاردی برای مقابله با کرونا در گیلان

معاون رئیس جمهور در گفت وگوی تلفنی با خبر صداوسیمای مرکز گیلان، با اشاره به اقدامات دولت در استان های مختلف به ویژه گیلان به دنبال شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ۲۰ میلیارد تومان تن خواه به حساب استان واریز می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، معاون رئیس جمهور در گفت وگوی تلفنی با خبر شبانگاهی صداوسیمای مرکز گیلان، با اشاره به اقدامات دولت در استان های مختلف به ویژه گیلان به دنبال شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: سه شنبه ۲۰میلیارد تومان تن خواه به حساب استان برای مقابله با کرونا واریز می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اکثر کشورهای دنیا درگیر کرونا هستند، تصریح کرد: متاسفانه از هفته گذشته مشخص شد با وجود اقدامات و مراقبت های صورت گرفته، انتقال کرونا به کشور انجام شده و دو استان قم و گیلان شاهد ابتلا به ویروس کرونا و فوت بوده است.

وی از پرداخت ۵۳۰ میلیارد تومان تن خواه به وزارت بهداشت طی دیروز خبر داد و اضافه کرد: این اعتبار توسط وزارت بهداشت در استان های مورد نیاز برای صیانت از سلامت هموطنان استفاده خواهد شد. طی گفت وگو با روسای دانشگاه علوم پزشکی استان های قم و گیلان نیز این اطمینان را دادیم که به عنوان سازمان برنامه و بودجه و در راستای سیاست دولت، موظف به تامین اعتبار لازم جهت صیانت از سلامت مردم و پیشگیری از بیماری هستیم و همه هزینه ها را تقبل می کنیم.

معاون رئیس جمهور از آمادگی سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار ایجاد بیمارستان سیار و فراهم کردن کیت های آزمایشگاهی تشخیص کرونا در صورت نیاز خبر داد و گفت: اعتبار ۵۳۰ میلیارد تومانی کل کشور را تحت پوشش قرار می دهد، اما برای قم و گیلان اعتبار ویژه در نظر گرفتیم.

وی با بیان اینکه طی مذاکرات صورت گرفته با استاندار گیلان تا فردا ۲۰ میلیارد تومان تن خواه به حساب استان واریز می شود، خاطرنشان کرد: کرونا یک مسئله جهانی است و دورانی دارد لذا امیدواریم این شرایط را پشت سر بگذاریم و دولت در کنار مردم است. همچنین نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت به گیلان اعزام شده تا کارها را سریعا پیگیری کند.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸:۴۰

شناسه خبر: 86091

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب