استعمال قلیان راهی برای انتقال کرونا ویروس ۲۰۱۹

رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، استعمال قليان را راهي براي انتقال کرونا ويروس ۲۰۱۹ برشمرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری  ؛ سید راشد جزایری رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری  از دستور دادستان استان برای ممنوعیت فعاليت مراکز عرضه قليان و جمع آوري قليان ها خبر داد و در ادامه از مردم خواست: براي پيشگيري از انتقال اين ويروس تا حد امکان از استفاده مشترک از وسايل اين چنيني خود داري نمايند.

وی، همچنین از ارائه آموزش های لازم از طریق کارشناسان بهداشت محیط در مراکز تجمعي مانند مدارس، ناوگان حمل و نقل عمومي در خصوص نحوه ضد عفوني و گندزدايي سطوح خبر داد و افزود: از مردم مي خواهيم از حضور در اماکن تجمعي خودداري نمايند.

جزایری همچنین به مردم توصیه کرد: تا حد امکان از لمس نمودن سطوح عمومی خودداري و از زدن دست هاي استريل نشده به صورت، چشم ها، گوش، دهان و مخاط بيني خودداري نمايند.

به گفته وی، به زودی کمپین های اطلاع رسانی در خصوص نحوه پيشگيري و مقابله از کرونا ويروس در سطح شهر فعال و آموزش هاي لازم بصورت چهره به چهره به مردم ارائه مي شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 86093

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب