تغذیه سالم خطر ابتلا به بیماری کرونا را کاهش می دهد خبرگزاری علم و فناوری - تغذیه سالم خطر ابتلا به بیماری کرونا را کاهش می دهد

تغذیه سالم خطر ابتلا به بیماری کرونا را کاهش می دهد

رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: هر چه بتوانیم سيستم ايمني بدن را با تغذيه مناسب تقويت کنيم کمتر در معرض خطر ابتلا به بيماري‌ها مثل کرونا قرار مي‌گيريم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری  ؛ عنایت ا... کلیج رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه باید سیستم ايمني بدن را با غذاهايي که حاوي ويتامين‌هاي C، A و D هستند بالا ببريم، افزود: بهترين منبع ويتامين C مرکبات هستند که مصرف روزانه آن‌ها توصيه مي‌شود.

وی، با بیان اینکه بعد از مرکبات سبزیجات هستند که منبع خوب ویتامين C به‌شمار مي‌روند، افزود: پياز منبع ديگر ويتامين C است که به‌صورت خام مي‌تواند مصرف شود.

کلیج از دیگر ویتامین هایي که مي‌تواند سيستم ايمني بدن را تقويت نمايد به ويتامين A اشاره داشت و افزود: اين ويتامين در سبزيجاتي که برگ تيره دارند مثل اسفناج يافت مي‌شود.

وی، سبزیجات با رنگ‌های زرد و نارنجی مثل هویج و کدو حلوايي را از ديگر منابع سرشار از ويتامين A برشمرد.

رئیس گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: شیر يکي از کامل‌ترين ماده‌هاي غذايي است که همه مواد غذايي مورد نياز بدن را دارا است.

وی در ادامه متذکر شد، شیر منبع کامل پروتئین و کلسیم است و توصیه مي‌شود در روز حداقل دو واحد مصرف ولي حتماً بايد از شير پاستوريزه، جوشيده و کم‌چرب استفاده شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 86095

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب