بیانیه سازمان نظام پزشکی یزد:

کادر درمان با تمام توان در کنار مردم می ایستد

در بخشی از بیانیه سازمان نظام پزشکی یزد آمده است: به شما اطمینان داده می‌شود پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان با تمام توان در کنارتان هستند.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ سازمان نظام پزشکی یزد در پی شیوع کرونا در کشور و نگرانی مردم بیانیه ای صادر کرد. متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

سازمان نظام پزشکی یزد، ضمن تشکر از استاندار و رییس محترم و اعضای شورای سلامت استان به جهت صرف وقت و حمایت‌های ایشان در فراهم آوردن زمینه‌های پیشگیری از بروز همه‌گیری بیماری کرونا، و از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و معاونین محترم ایشان به جهت تلاش‌های بی‌وقفه در ساماندهی و اجرای فعالیت‌های آموزشی، پیشگیری و درمانی در خصوص بیماری مذکور، موارد ذیل را به استحضار اهالی شریف استان و همکاران معزز جامعه پزشکی می‌رساند.

 مردم عزیز و شریف استان یزد

به شما اطمینان داده می‌شود پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان با تمام توان در کنارتان هستند و خواهند بود و به طور شبانه‌روزی به وظایف حرفه‌ای و انسانی خود عمل می‌نماند.
لازمه به ثمر رسیدن همه این تلاش‌ها، همکاری موثر شما مردم عزیز است. از شما استدعا داریم به پیام‌های بهداشتی و توصیه‌های متخصصین که از مراجع رسمی صادر می‌شود، توجه بفرمایید. بدیهی است با رعایت این توصیه‌ها قسمت اعظم مشکل برطرف خواهد شد.
تعطیلی‌هایی که اعلام می‌شود برای حفاظت شما از بیماری است و به معنی آن است که در منزل بمانید و از حضور در مکان‌های شلوغ و مراسم پرجمعیت پرهیز کنید.
درخواست عاجل ما از شما مردم عزیز شستن اصولی و مکرر دست‌ها، ضدعفونی سطوح و وسایل (که نحوه انجام آن ساده و در دسترس شماست)، پرهیز از مراجعات بی‌مورد و مکرر به مراکز درمانی و اورژانس‌ها در مواقع عدم وجود علایم جدی است.

همکاران محترم جامعه پزشکی، پرستاری،‌ پیراپزشکی، کلیه پرسنل مراکز تشخیصی و درمانی، دستیاران و دانشجویان عزیز گروه‌های پزشکی استان یزد
 سازمان نظام پزشکی‌ یزد ضمن تقدیر و تشکر ویژه از زحمات طاقت فرسای شما همکاران بزرگوار، ملزم به همراهی و پشتیبانی از شما می‌باشد و با تمام توان، در کنار مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، جهت مرتفع شدن مشکلات و کمبودها، انجام وظیفه خواهد نمود.
همچنین از مسئولان استان و کشور استدعا دارد تجهیزات حفاظت فردی به سهولت در اختیار همکاران که در خط اول مواجهه با بیماری هستند، قرار گیرد.
با علم به وجود برخی موانع و مشکلات در تحقق کامل این خواسته‌ها، تقاضای جدی این سازمان به نمایندگی از همکاران، پیگیری بی‌وقفه در خصوص رفع کمبودهاست.
به همکاران عزیز توصیه می‌شود ضمن توجه جدی به پروتکل‌های تشخیصی و حفاظتی در جهت ایجاد فضای امن بهداشتی در مطب ها و سایر مراکز تشخیصی و درمانی اهتمام لازم بعمل آورند.
در پایان به مردم شریف استان اطمینان می‌دهیم که جامعه پزشکی استان یزد، علیرغم فشارها و بی‌مهری‌های چند سال اخیر، و در این شرایط خطیر،  همچون همیشه، در کنار مردم بوده و خواهد بود.
سازمان نظام پزشکی استان یزد
هفتم اسفند ۹۸
 

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86136

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب