واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد خبرگزاری علم و فناوری - واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد

واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد

به تازگی یک واکسن توسط شرکت مدرنا در کمبریج تولید شده و برای آزمایش در اختیار مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا قرار گرفته تا به درمان ویروس کرونا کمک کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از فیوچریسم، به تازگی یک واکسن توسط شرکت مدرنا در کمبریج تولید شده و برای آزمایش در اختیار مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا قرار گرفته تا به درمان ویروس کرونا کمک کند.

داروخانه مدرنا نخستین واکسن کرونا ویروس آزمایشگاهی را برای آزمایش انسان ارائه می‌دهد و انتظار می‌رود که کارآزمایی بالینی آن در ماه آوریل آغاز شود.

واکسن یادشده mRNA-۱۲۷۳ نام دارد و مرحله اول مطالعاتی آن در آمریکا تکمیل شده است؛ شرکت وال استریت ژورنال گزارش داد که این شرکت روز دوشنبه نخستین دسته از  این واکسن را به موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) ارسال کرده و در آنجا، دانشمندان فدرال آن را مورد بررسی قرار داده و  اگر همه چیز خوب پیش رود -آزمایشات بالینی را بر روی شرکت کنندگان انسانی آغاز می کند.

هر روز گزارش‌های جدیدی از موارد COVID-۱۹ و تلفات  ناشی از ابتلا به آن ارائه می‌شود و همین موضوع منجر شده دانشمندان سراسر جهان به دنبال ساخت واکسن «کرونا ویروس» باشند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴:۱۰

شناسه خبر: 86156

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب