بیم و امید‌های کرونا / گرم شدن هوا کور سوی در تا خبرگزاری علم و فناوری - بیم و امید‌های کرونا / گرم شدن هوا کور سوی در تاریکی اخبار ناخوشایند
خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بیم و امید‌های کرونا / گرم شدن هوا کور سوی در تاریکی اخبار ناخوشایند

کرونا بیم و امیدهای کرونا همچنان در صدر خبرهای رسانه‌ای کشور و جهان قرار دارد و افکار عمومی چشم انتظار دریافت خبر خوب برای تولید داروی کرونا هستند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،اگرچه هنوز سازمان بهداشت جهانی این کرونا را بیماری قرن اعلام نکرده است اما درگیری بیشتر کشورها که آمارهای ضد و نقیضی در ارتباط با کشورهای درگیر منتشر شده نشان می‌دهد که می‌توان کرونا را بیماری قرن نامید.

بر اساس اطلاعاتی که جمیز هملین استاد دانشگاه هاروارد منتشر شده اعلام شده است که ظرفی یک سال آینده 40 تا 70 ردصد از مردم جهان به ویروس کرونا آلوده می‌شوند.

وی اعلام کرد: کرونا مهار نمی شود بلکه از این پسر جز بیماری‌های همیشگی و فصلی است، 12 تا 18 ماه طول می‌کشد تا واکسن اولیه و ایمن و موثر به دست آید.

استاد دانشگاه هارواد اعلام کرد: روند تولید واکسن بسیار دشوار و ناامید کننده است و بیسیاری از مردم کرونا خفیف می‌گیرند و بدون مراقبت پزشکی بهبود پیدا می‌کنند.

به نظر می‌رسد که این روزها و طی این سال‌ها باید درباره کرونا زیاد بشنویم، آمادگی‌ها در برابر این بیماری باید افزایش یابد.

شستشو مرتب دست‌ها بهترین روش برای پیشگیری از کرونا است، اگر چه ضدعفونی کردن مراکز و معابر عمومی یکی از اقدامات اولیه است اما به نظر می‌رسد که با همه گیر شدن این بیمار دولت‌ها هم در برابر آن زانو خواهند زد.

گرم شدن هوا یکی از امید‌های کنترل کورنا است، گفته می‌شود که این ویروس در برابر دمای بالای 25 درجه سانتیگراد از بین می‌رود.

این موضوع را عالیان یکی از متخصصان عفونی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مطرح کرده است.

حداقل با این اظهارات می‌توانیم امیدوار باشیم که میزان اثرگذاری این بیماری در ایام بهار و تابستان تا حدودی کمتر است و فروکش می‌کند اما بیم مبتلا به کرونا در فصل پائیر و زمستان همچنان وجود دارد.

در استان مازندران اعلام شده است که روند شروع کرونا در این استان متوقف شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد:  ابتلای چهار نفر به کرونا ویروس در استان تایید و تنها یک فوتی ناشی از این بیماری ثبت شده است.

وی با اعلام اینکه هنوز امکان آزمایش کرونا ویروس در استان وجود ندارد، گفت: در بیمارستان‌ها بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌ها تب سنجی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علووم پزشکی مازندران در عین حال اعلام کرده است که مردم سعی کنند.

در استان مازندان شماره تلفن 34407 برای پاسخگویی به سئوالات درباره کرونا اختصاص داده شده است.

مسؤولان دانشگاه اعلام کردند که برای درمان متبلایان به کرونا مشکل تجهیزات و امکانات ندارند.

تعطیلی مدارس یکی از دغدغه‌های جدی این روزها خانواده‌ها است، با وجوداعلام عادی بودن شرایط توسط رئیس جمهور در بازخوردهای مردمی اعلام شده است که بچه‌های خودشان را به مدرسه تا عادی شدن وضعیت نمی‌فرستند.

تاکید بر آموزش مجازی از اقداماتی است که در استان مازندران مطرح شده اما تاکنون اقدام خاصی در برنامه کاری قرار نگرفته است.

همچنان کرونا به خبر اول رسانه‌های استان و حتی برخی رسانه‌های ملی تبدیل شده است.

استقرار ایستگاه تب سنجی و استقرار کمپ‌های آموزشی در میادین شلوغ شهر از اقداماتی است که در استان مازندران شروع شده است.

ضدعفونی کردن امکان عمومی از اقدامات انجام شده در استان مازندران است که برخی تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبین این موضوع است.

در کنار اقدامات تاثیر گذار پزشکان و کادر درمانی از تلاش‌های رسانه‌ها غربی برای ناامید کردن مردم از اقدامات متولیان درمان هم نباید گذشت، به صورت دائم رسانه‌های غربی به ویژه رسانه‌های ضد انقلاب با ذره‌بین اخبار مربوط به کرونا را انتشار داده و تفسیرهای یک جانبه‌ای توسط خودشان انجام می‌دهد و تلاش بر القاء ناامید در کشور دارند.

کسادی بازار محتکران و هرازگای اقدامات سنجیده بازاریان منصف و دلسوز هم جز خبرهای است که این روزها درباره کرونا به وفور دیده می‌شود، حجم خبرها و مساعدت‌های مردم درباره کرونا بسیار بیشتر از اندک اقدامات ناامید کننده محترکان است، انتشار تصاویر تقدیم ماسک رزمندگان دوران دفاع مقدس به دیگر همرزمانشان این روزها به وفور دیده می‌شود که الگو برای جلوگیری از احتکار کالاها و مواد غذایی تبدیل شده است.

تغییر در وضعیت دمای هوا استان مازندران و تابش نور خورشید پس از چندین روز بارندگی بارقه امید برای کنترل و مهار این بیماری را افزایش داده است اما همچنان نگرانی‌ها از فراگیر شدن این بیماری وجود دارد.

انتهای پیام

 

 

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 86164

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب