افزایش تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در کشور/ آز خبرگزاری علم و فناوری - افزایش تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در کشور/ آزمایش کرونا ۱۹ فوتی کشور مثبت اعلام شد
خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

افزایش تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در کشور/ آزمایش کرونا ۱۹ فوتی کشور مثبت اعلام شد

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا کشور به ۲۲ آزمایشگاه طی هفته آینده می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، یکی از اقداماتی که توسط وزارت بهداشت برای مقابله مناسب‌تر با کرونا باید انجام دهد، فعالیت مراکز آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان‌ها است.

در حال حاضر امکان تشخیص کرونا در آزمایشگاه مرجع به صورت متمرکز انجام می‌شود.

کیانوش جهانپور در نشست خبری کمیته روابط عمومی قرارگاه مقابله با کرونا ویروس به فعالیت7 آزمایشگاه در تشیخص کرونا اشاره کرد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از برنامه‌ریزی برای فعالیت 22 آزمایشگاه تشخیص کرونا در هفته آینده خبر داد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده 15 آزمایشگاه در نقاط مختلف کشور فعالیت تشخیصی کرونا را آغاز می‌کنند.

مازندران از جمله استان‌های است که داری آزمایشگاه تشیخص کرونا است، فعالیت این آزمایشگاه منوط به در اختیار قرار دادن کیت‌های آزمایشگاهی از مرکز است.

با توجه به قول جهان پور در ارتباط با فعالیت آزمایشگاه تشخیص کرونا به نظر می‌رسد که مازندران هم جز استان‌های داری آزمایشگاه تشخیص کرونا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری با وجود اینکه گفته می‌شود بیماری کرونا در کشور تحت کنترل است ولی آمارها از افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس خبر می‌دهد.

مرگ بازیکن 23 فوتسال به دلیل ابتلا به کرونا تا حدودی میزان نگرانی‌ها در افکار عمومی نسبت به این ویروس را افزایش داده است.

جهانپور که به صورت روزانه و راس ساعت 13 آمارهای کرونا را اعلام می‌کند، گفت: از ظهر روز گذشته تا کنون بر اساس نتایج آزمایشگاهی 44 مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا در کشور شناسایی شده است و تعداد مبتلایان به این ویروس که نتایج آزمایشگاهی آنها اعلام شده به 139 نفر رسیده است.

استان قم در راس تعداد متبلایان به این بیماری قرار دارد، گیلان و تهران هر کدام با 4 مورد ابتلا در جمع استان‌های متبلا به کرونا قرار دارد.

افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در طول 24 ساعت گذشته نشان می‌دهد که بیماری وارد فاز جدی‌تر شده است، تعداد کل جانباختگان به کرونا در کشور به 19 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران شستشو دست‌ها، عدم تجمع در مراکز شلوغ یکی از توصیه‌های جدی مسؤولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی است.

درخواست تعطیلی مدارس یکی از دغدغه‌های جدی خانواده‌ها است و این موضوع به صورت جدی جز مطالبه‌های آنها قرار دارد، بسیاری از خانواده‌ها اعلام کردند که با وجود اعلام برپایی مدارس از سوی آموزش و پرورش نسبت به اعزام فرزندان خودشان به مدرسه اقدام نمی‌کنند.

فعالیت مراکز تب سنجی در مبادی ورودی استان از دیگر اقدامات اجرایی برای جلوگیری و کنترل کرونا اعلام شده است، ضد عفونی کردن اماکن عمومی از دیگر اقدامات پیشگرانه برای کرونا است که شهرداری‌های کشور در این زمینه ورود پیدا کردند.

 تعطیلی مراکز فرهنگی،سینماها و امکان ورزشی از دیگر اقدامات متولیان استانی برای جلوگیری از رشد این ویروس در استان‌های کشور شده است.

پرهیز از مسافرت‌های غیر ضرور به ویژه استان‌های گیلان و قم از دیگر توصیه‌های مسؤولان ملی و استانی است برای جلوگیری از روند رو به رشد این بیماری در کشور شده است.

ممنوعیت سفر به استان مازندران هم در شبکه‌های مجازی مورد تاکید مردم است.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸:۰۸

شناسه خبر: 86172

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب