علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

کمپین عقب افتادن زمان کنکورکارشناسی ارشد به بعد از ماه رمضان

جمع کثیری از داوطلبان کنکور ارشد در سال ۱۳۹۹ با راه اندازی کمپینی خواهان عقب افتادن این آزمون به بعد از ماه مبارک رمضان شده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ با بالاگرفتن تب ویروس کرونا و شیوع آن در سطح کشور، بسیاری از دانشگاه ها تعطیل شده اند، بسیاری از مناطق کشور درگیر سیل شده اند و این قبیل موضوعات باعث از دست رفتن آرامش خیال بسیاری از افراد از جمله داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در سال آینده شده است. قطعا این آزمون می تواند نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری را در آینده افراد داشته باشد و سرنوشت هر کسی را به کل تغییر دهد.

به همین منظور جمع کثیری از داوطلبان کنکور ارشد در سال 1399 با راه اندازی کمپینی خواهان عقب افتادن این آزمون به بعد از ماه مبارک رمضان شده اند تا ضمن رسیدن به یک ثبات نسبی، زمان کافی را برای مطالعه و آمادگی جهت برگزاری این آزمون حساس و سرنوشت ساز را داشته باشند.

سینا شیبانی، یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز و از اولین کسانی که به این کمپین پیوسته به خبرنگار ما گفت: با توجه به تعویق کنکور دكترا و همزماني تقريبي  كنكور ارشد با ماه مبارک رمضان، همچنین شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها، وضعيت پر استرس خوابگاه ها و نگرانی دانشجویان در خصوص ترم جاری و درگیر شدن شهرها و افراد مبتلا به ویروس و عدم تمرکز افراد جهت مطالعه برای کنکور ارشد 99 کمپینی را راه اندازی کرده ایم تا آزمون کارشناسی ارشد پس از ماه مبارک رمضان برگزار شود.

وی ادامه داد: با توجه به دلایل ذکر شده اعم از شیوع بیماری کرونا، تعطیلی کتابخانه ها و سیل در برخی استان ها، مشکلات به وجود آمده برای خانواده های آسیب دیده و داوطلبان مبتلا به ویروس و جهت تسهیل در برگزاری هرچه بهتر آزمون و رضایت خاطر داوطلبین، آزمون کارشناسی ارشد در سال 1399 به بعد از ماه مبارک رمضان موکول نمایید.

این فعال دانشجویی همچنین از سازمان سنجش در خواست کرد: با توجه به شرایط بسیار حساس و پر استرس داوطلبان در روزهای قبل از آزمون و شرایط کاملا مبهم روزهای آینده که عمیقا باعث از بین رفتن تمرکز داوطلبان گردیده، خواهشمند است سازمان سنجش آموزش کشور، به عنوان تنها مرجع متولی برگزاری کنکور در کشور، نتیجه این درخواست  را  جهت فراهم نمودن آرامش ذهنی هرچه بیشتر داوطلبین در " اسرع وقت و با قید فوریت " هفته جاری به اطلاع داوطلبین برساند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در فارس؛ تاکنون جمعیتی بیش از 7 هزار نفر با عضویت در کمپین تغییر تاریخ آزمون کارشناسی ارشد خواستار تحقق یافتن این مهم شده اند.

 

گزارش از محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 86174

مطالب مرتبط :
نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ این هفته اعلام می‌شود

نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۰ این هفته اعلام می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش بیان کرد: نتایج نهایی پذیرش در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ این هفته اعلام می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱۸ نظر
عظیمی
۰ مخالف          ۴ موافق
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷:۲۲

لطفا فناوری نیوز پیگیری نماید اکنون بالای 10 هزار نفر از تعویق #کنکور_ارشد حمایت کرده اند

علی قلییانی
۰ مخالف          ۲ موافق
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴:۳۱

تعویق صد درصدی

سودابه نیکخواه
۱ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴:۵۱

تعویق آزمون کارشناسی ارشد به بعد از ماه مبارک رمضان

سودابه نیکخواه
۱ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲:۱۰

تعویق کنکور کارشناسی ارشد به بعد از ماه مبارک رمضان

علی محمد زاده
۰ مخالف          ۵ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵:۵۷

سلام لطفا به سازمان سنجش بگید بچه های زاهدان هنوز دارن زیر چادر زندگی می کنند و فقط همون چند روز اول به داد ما رسیدن و بعد یه هفته همه چی رو فراموش کردن ما الان چجوری چادر تو این سرما درس بخونیم . در ضمن از بچه های پلدختر و معمولان هم بپرسید ببینم اوضاع اونا چجوره ببینم اصلا برق دارن که بخوان بخونن . یا بچه هایی که هزینه هایی برای کلاس کنکور پرداخت کردن الان چکار کنند که کلاس هاشون لغو شده آیا واقعا شما مسولین بچه هاتون با چنین شرایطی می تونن درس بخونن > تو ایران این همه بی عدالتی می بینیم هیچی نمی گیم ولی اگر تو کنکور هم بی عدالتی باشه واقعا اوج حقارته وبدبختی > کنکور ارشد امسال یک ماه زودتر از کنکور پارساله آخه چرا بعضی پارسال سود بردند و لی ما باید تاوانش رو بدیم و یک ماه کنکورمون بیفته جلوتر < اصلا اگر قرار بود بیفته جلوتر چرا بایدآبان ماه اعلام کنید

رضا عبدی
۰ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲:۳۵

اگر حساب کنید تعداد شهرهایی که الان ذهنشون درگیره نسبت به شهرهایی که پارسال ذهنشون درگیر بود بیشتره تو رو خدا این حرف ها رو به سازمان سنجش بگید

محمد مرادی
۰ مخالف          ۳ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱:۴۶

تو رو خدا حرف های ما رو حتما حتما به گوش مسولین برسانید . حوزه انتخابیه ( میانه )،( کرمانشاه )، (اهواز ، باوی ، حمیدیه ، کارون )، (لنجان ، اصفهان ) ، ( سمیرم ) ، ( دهلران ، آبدانان ، دره شهر ، بدره ) ، ( دالاهو ، اسلام آباد غرب ) ، (کرج ، اشتهارد ، فردیس ) ، ( کردکوی ، ترکمن ، بندرگز ، گمیشان ، ) این ها شهرهایی هستند که انتخاباتشون به دور دوم کشیده شده و صدرصد شهرهای بیشتری هم هستند که به دور دوم کشیده شدند که من اطلاع ندارم و انتخابات 10 روز رودتر از کنکور تبلیغاتش شروع میشه و چه بخوایم چه نخوایم ذهنمون درگیر میشه هرجند ممکنه بعضی از ما ها طرفدار یکی از آنها باشیم و یا یکی از اقواممون کاندید شده باشن م و جبور باشیم براشون تبلیغ کنیم تازه تا سیزده بدر هم که عیده و نمیتونیم درس بخونیم تو رو خدا بندازید عقب .

مجتبی رحمانی
۱ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳:۱۹

لطفا پیگیری‌کنین کنکور ارشد تعویق بیوفته چون با این وجود اصلا کنکور عادلانه ای نخواهد بود

احمدرضا آبگینه چی
۰ مخالف          ۱ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵:۱۵

کنکور به بعد اردیبهشت دهه وسط خرداد بیفتد

علی صمیمیت
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۱:۰۳

باتعویق افتادن کنکور ارشد و برگذاری در خرداد ماه موافقم

شهریار
۱ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۵:۵۸

سلام.. خواهشا کمکمون کنید تا کنکور به بعد از ماه رمضون موکول بشه..الان دانشگامون تعطیل شده از کتابخونه نمیتونم استفاده کنم..این روزام استرس بیماری کورنا ک اصلا از سرمون خارج نمیشه خواهش میکنیم کنکور به بعد ماه رمضان موکول بشه

علی رضا جعفری
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۵:۴۱

آقا تو رو خدا کنکور بندازید بعد از ماه رمضان بخدا مردیم از استرس و نمیتونیم تو کلاس هایی که هزینش رو پرداخت کردیم شرکت کنیم

Mohammad Salehian
۱ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹:۲۸

ازمون باید به تعویق افتد

ک ع
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۶:۱۶

سلام ، خواهشمندم کنکور رو به تعویق بندازید، من خودم یک ساله ک کلی تلاش کردم برای کنکور ۹۹ و مخالف هرگونه تعویقی بودم، ولی در حال حاضر از چنین آشفتگی در جامعه رنج می بریم که هم از نظر روحی شرایط درس خوندن را نداریم هم از نظر فضا که همه ی کتابخانه ها تعطیل است و اکثرا در خانه با فضای شلوغ اعضای خانواده روبرو هستیم، واقعا خواهش دارم ک کنکور عقب بیافته و زحمات ما هدر نره ، با تشکر

سید حمید رضا طبائی
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲:۴۰

من حامی تعویق و عقب افتادن زمان کنکور کارشناسی ارشد هستم

نسترن کمیزی
۰ مخالف          ۲ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲:۰۸

با سلام از طرف جمع کثیری از داوطلبان کنکور ارشد سال 99 : با توجه به تعویق کنکور دكترا و همزماني تقريبي كنكور ارشد با ماه مبارک رمضان،همچنین شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها و وضعيت پر استرس خوابگاه ها و نگرانی دانشجویان در خصوص ترم جاری ، و درگیر شدن شهرها،و افراد مبتلا به ویروس و عدم تمرکز افراد جهت مطالعه برای کنکور ارشد99، خواهشمند است تاريخ برگزاری كنكور ارشد سال 99 به دلایل ذکر شده اعم از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کتابخانه ها و سیل و زلرله در برخی استان ها ومشکلات به وجود آمده برای خانواده های آسیب دیده و داوطلبان مبتلا به ویروس و جهت تسهیل در برگزاری هرچه بهتر آزمون و رضایت خاطر داوطلبین، به بعد از ماه مبارک رمضان موکول نمایید. ضمنا، با توجه به شرایط بسیار حساس و پر استرس داوطلبان در روزهای قبل از آزمون، و شرایط کاملا مبهم روزهای آینده که عمیقا باعث از بین رفتن تمرکز داوطلبان گردیده، خواهشمند است، سازمان سنجش آموزش کشور، به عنوان تنها مرجع متولی برگزاری کنکور در کشور، نتیجه این درخواست را جهت فراهم نمودن آرامش ذهنی هرچه بیشتر داوطلبین در "اسرع وقت و با قید فوریت" هفته جاری به اطلاع داوطلبین برساند.

صدف سلگی
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۱:۴۰

شرایط خیلی بده برای مطالعه لطفا درک کنید و کنکور و عقب بندارین

سهیلا گیلانی
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴:۱۶

من نیز موافقم

اشتراک گذاری مطالب