جدال با کرونا در کلاس درس مجازی خانم معلم/حس مسؤول خبرگزاری علم و فناوری - جدال با کرونا در کلاس درس مجازی خانم معلم/حس مسؤولیت اجتماعی که با کرونا برانگیخته شد

جدال با کرونا در کلاس درس مجازی خانم معلم/حس مسؤولیت اجتماعی که با کرونا برانگیخته شد

معلم مازندرانی با تعطیل مدارس در کلاس درس مجازی ردای مسئولیت اجتماعی را به تن کرده و با تمام وجود فریاد می‌زند ما کرونا را شکست می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، درد از هر طرف خوانده شود یک معنی و مفهوم دارد، مهم افرادی هستند که برای درد داروی شفا بخش تجویز کنند و برای فرار از مشکلات نسخه درمانی مناسب تجویز و آن را در داروخانه‌های شفا بخش مسؤولیت اجتماعی پرورش دهند و آن را به عنوان نماد و الگو برای سایرین تبلیغ کنند.

در یکی از رسانه‌های مازندران خبر فعالیت درسی یکی از معلمان این خطه منتشر شده است.

موضوع را پیگیری کردیم و به فاطمه زارعی دنگسرکی معلم کلاس ششم پایه مقطع ابتدایی رسیدیم.

درست است که در کشور کرونا یک چالش جدی است، اما برخی‌ها از چالش‌ها فرصت سازی می‌کنند و از قابلیت‌های که دارند و ظرفیت‌های موجود پله‌ای برای جلوگیری از انفعال جامعه در پیش می‌گیرند.

این معلم جوان کلاس پایه ششم ابتدایی معلم کلایی ساری در وسط بحران کرونا کلاس درسش را تعطیل نکرد و حتی نسبت به دوران عادی فعالیت‌هایش را تشدید کرد.

به ظاهر اقدام این معلم کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد، اما شیو‌ه‌ای نوین را در پیش گرفت و با استفاده از ظرفیت مجازی روش تدریس معکوس در دستور کار خویش قرار داد.

به زبان ساده این معلم وظیفه شغلی در قبال دانش آموزان نداشت اما حس مسؤولیت نتوانست او را از 33 دانش آموزی که چشم انتظار همراهی و همدلی او هستند در این شرایط سخت کشور تنها بگذارد.

زارعی صفحه‌ای در فضای مجازی ساخته و 33 دانش آموز خویش را از طریق شماره تماسی که در اختیار داشته دعوت کرده و به صورت روزانه کلاس درس ریاضی و علوم را تدریس و از دانش آموزان درخواست می‌کند که مباحث درسی را در صورت عدم یادگیری به صورت شخصی برایش ارسال کنند.

این روزها جامعه به این دست خبرهای نوید بخش در برابر خبرهای احتکار مساک و لوازم ضدعفونی کننده توسط عده‌ای سود جو نیاز دارد.

با خانم زارعی تماس تلفنی داشتم، درباره جزئیات برگزاری این دوره از کلاس‌ها، گفت: بنده پیش از همه احساس می‌کنم که در برابر دانش آموزان و نسل آینده و تعداد 33 دانش آموز کلاس خویش مسئولیت دارم.

وی خاطر نشان کرد: مسئولیت اجتماعی بنده در برابر وظیفه شغلی‌ام سنگین تر است و احساس کردم که ظرفیت فضای مجازی فرصت بسیار مناسبی است که می‌توان از آن به راحتی استفاده در جهت آموزش استفاده کرد.

این معلم کلاس ششم ابتدایی با اعلام اینکه در بین خانواده‌ها و مردم این طور جا افتاده است که تلفن همراه وسیله سرگرمی است، افزود: با برگزاری این دوره از کلاس‌ها به 33 دانش آموزش خویش القا کردم که می‌توان از این تکنولوژی برای آموزش به ویژه کلاس درس استفاده کرد.

زارعی با اینکه معلم حق التدریسی است  و در روزهای تعطیلی مدارس حقوقی دریافت نمی‌کند،گفت: مسؤولیت اجتماعی بنده در روزهای که جامعه دچار مشکل است بیشتر می‌شود.

وی اضافه کرد: در روزهای که به صورت حق التدریس فعالیت می‌کنم دریافتی من زیر یک میلیون تومان است اما دلیل نمی‌شود فعالان اجتماعی و کسانی که می‌توانند باری از روی دوش جامعه بردارند به بهانه تعطیلی مدرسه از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

این معلم به صورت روزانه و راس ساعت هشت صبح کلاس درسش را آغاز می‌کند، و درباره کیفت برگزاری کلاس، گفت: درسی که قرار است در روز برای دانش آموزان تدریس شود را با ویدئو ظبط و در گروه تعریف شده قرار می‌دهم، به دانش آموزان فرصت می‌دهم که در مدت زمان مشخص اطلاعات درسی را دریافت و اگر مشکلی دارند با بنده در میان بگذارند.

زارعی اضافه کرد: اقدام بعدی بنده پس از اتمام تدریس رفع اشکال است که دانش آموزان به صورت خصوصی موضوع را با بنده در میان می‌گذارند، ارسال سئوال و دریافت پاسخ مرحله بعدی کار این روزهای بنده است.

وی ادامه داد: این روزها مانند دوران مدرسه برای دانش آموزان وقت می‌گذارم تلاشم این است که کلاس درس دانش آموزان تعطیل نشود و دانش آموزان از مدرسه فاصله نگیرند.

یکی از اقداماتی که این روزها جامعه به آن نیاز دارد، تقویت روحیه همدلی و در کنار هم قرار گرفتن افراد جامعه با هر ظرفیت و توانی که دارند هست.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی این روزها می‌تواند جای تعطیلی مدارس را گرفته و سایر معلمان و آموزش یاران از این ظرفیت برای برپایی کلاس درس استفاده کنند و به اعلام خبر تعطیلی مدارس در رسانه‌ها اعلام کنیم که کلاس درس مجازی در فضای کشور گشوده شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 86176

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
حسینی مرجان
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶:۳۱

درود بر این معلم عریز که در این دنیای پر از نامردی شرافت را معنی کرد

اشتراک گذاری مطالب