ترخیص ۳۰ بیمار درمان شده مشکوک به کرونا ویروس در م خبرگزاری علم و فناوری - ترخیص ۳۰ بیمار درمان شده مشکوک به کرونا ویروس در مازندران/ابتلای قطعی ۲۵ نفر به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

ترخیص ۳۰ بیمار درمان شده مشکوک به کرونا ویروس در مازندران/ابتلای قطعی ۲۵ نفر به کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: ۳۰ بیماری مشکوک به کرونا ویروس پس از دریافت اقدامات درمانی در مراکز دانشگاه علوم پزشکی مازندران ترخیص شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، سید عباس موسوی در جمع خبرنگاران آخرین تلاش‌های انجام شده برای مقابله با کرونا ویروس در این دانشگاه، اظهار کرد: در این مدت تلاش کردیم در اجتماعاتی که این ویروس منتقل شود را تعطیل کردیم.

وی با اعلام اینکه ستاد برگزاری نمازجمعه همکاری بسیار مناسبی برای لغو برگزاری مراسم این هفته را داشتند، تصریح کرد: این اقدام بسیار اثر گذار بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: تیم‌های حفاظت فردی در نقاط مختلف استان مستقر شده و امکانات حفاظت فردی در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز دولتی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تشدید نظارت‌های بهداشتی در قهوه‌خانه‌ها و مراکز عرضه قلیان در دستور کار قرار گرفته است، از فردا هم طراحی نظام مراقبت فعالان بیماران  و خانواده‌های آنها در دستور کار است.

موسوی یادآور شد: شهرداری‌ها و دهیارهای نسبت به ضد عفونی کردن مراکز عمومی اقدام کردند، همکاری مناسبی با مسؤولان ستاد مقابله با کرونا در استان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: کلینک‌های تب برای غربالگری  بیماران مشکوک در سطح استان توسعه پیدا کرده،16 کلینک تب راه اندازی شده و زنجیره ارائه خدمت تکمیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ارتباط با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، بیان کرد: توزیع مواد ضد عفونی کننده تا حدودی در استان انجام شده از فردا میزان بیشتر می‌شود اما الویت ما به مکان‌های پرخطر است که این مکان‌ها در اختیار افراد پرخطر قرار می‌گیرد.

وی در ارتباط با آمار بهبود یافتگان، بیان کرد: دوره بیماری 14 روزه است و نمی‌توانیم در این باره نظر بدهیم به این دلیل که باید اول بیماری‌اش اثبات برسد و پس از آن درباره بهبودی آن نظر بدهیم اما مواردی که افراد با علائم تفنسی در بیمارستان وارد شده و مشکوک بوده در حال حاضر بدون قطعی باشند در حال ترخیص هستند، امروز 30 نفر ترخیص شدند ما موارد مشکوک به بیماری که در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند حدود 300 نفر داریم.

موسوی تاکید کرد: این 300 نفر مشکوک به ویروس کرونا هستند و آزمایشی از این افراد دریافت نشده، آمار قطعی متبلایان به ویروس کرونا در کشور بیش از 300 نفر است.

وی درباره آمار فوتی‌ها صبحت نکرد و گفت: آمار تفکیکی به صورت متمرکز اعلام می‌شود،اما آمار مبتلایان به ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران 25 نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، درباره تعطیلی ادارات و نهادهای دولتی، بیان کرد: تاکنون ابلاغیه‌ای در این ارتباط دریافت نکردیم اما تعطیلی مراکز آموزشی همچنان پابرجاست و بر اساس اطلاعات منتشر شده تا روز دوشنبه مدارس تعطیل است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲:۲۵

شناسه خبر: 86205

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب