خلق دانش زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال در کشور هدفمند می‌شود

اقتصاد دیجیتال که چند سالی است جای خود را در اقتصاد دنیا باز کرده است چنان با سرعت در حال پیشروی است که بازیگران سنتی اقتصاد را پس زده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از معاونت علم و فناوری نهاد ریاست جمهوری، در ایران این اقتصاد کمی دیر اما با سرعتی خوب پا به میدان گذاشت. این اقتصاد نوین برای رسیدن به بازارهای جهانی نیاز به یک زیست‌بوم فناوری و نوآوری دارد. زیست‌بومی که چند سالی است با پش قدم شدن معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسیر پرفراز و نشیبی را طی کرده است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از بازیگران پیشگام اقتصاد دیجیتال در کشور است با هدفمندسازی و جهت‌دهی درست به پژوهش و خلق دانش در این عرصه تلاش می‌کند زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال در کشور را توسعه دهد.

این کار هم با برنامه‌هایی نظیر «جهت‌دهی به تامین مالی زیست‌بوم»، «گسترش فضاهای استارتاپی و کمک به متنوع‌سازی استارتاپ‌ها»، «جهت‌دهی به پژوهش و خلق دانش» و «تعامل سازنده با شرکت‌های بزرگ و پیشگامان اقتصاد دیجیتال اجرایی می‌شود.»

جهت‌دهی به پژوهش و خلق دانش در ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اهداف مهمی است که دنبال می‌شود، این هدف با حمایت از پژوهش‌های دانشگاهی در حوزه‌های فناوری محور اجرایی می‌شود. این حمایت‌ها در سطوح تحصیلات تکمیلی و پژوهش‌های دارای مشتری در حوزه‌های اولویت‌دار از طریق تامین مالی مشترک با نهادهای مالی و یا مشتریان صورت می‌گیرد.

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷:۰۲

شناسه خبر: 86209

مطالب مرتبط :
ایده پردازی

ایده پردازی

یکی از مهم ترین اصول علمی که منشا تمامی اتفاقات رخ داده در عالم هستی می باشد ایده و تفکر نوین است.

استارتاپ

استارتاپ های قمی آماده باشند ...

سرمایه گذاران استارتاپ به زودی در قم ...

کاروان سرمایه گذاران و حامیان استارتاپ ها برای سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها و پروژه های آنان به قم می آیند ...

باسلام

شرکت دانش بنیان قمی در لیست شرکتهای موفق جهانی

بلومبرگ باسلام قم را جهانی کرد

به نقل از پایگاه خبری معتبر و بین المللی بلومبرگ، شرکت دانش بنیان باسلام عضو پارک علم و فناوری استان قم به عنوان یکی از شرکت های موفق در رونق بخشی به اقتصاد محلی و خانگی ایران معرفی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب