کرونا هوا را پاک کرد! خبرگزاری علم و فناوری - کرونا هوا را پاک کرد!

کرونا هوا را پاک کرد!

بررسی‌های ناسا نشان می‌دهد ویروس کرونا همزمان با کاهش قابل‌توجه نیتروژن دی‌اکسید در چین شیوع پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از فاکس نیوز، ماهواره‌های کنترل آلودگی ناسا و آژانس فضایی اروپا کاهش قابل‌توجه نیتروژن دی‌اکسید همزمان با شیوع ویروس کرونا و سال قمری جدید را در چین شناسایی کرده‌اند. این در حالی است که بسیاری از شهروندان چینی با شیوع این ویروس ترجیح داده‌اند در خانه و فضاهای پوشیده بمانند.

در ژانویه دولت چین چند شهر را قرنطینه کرد و تمامی ورود و خروج‌ها به ووهان را تعطیل کرد. بسیاری از کسب‌وکارها در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده‌اند. ناسا و آژانس فضایی اروپا نقشه‌ای از میزان آلودگی هوا  در چین منتشر کرده‌اند که نشان از کاهش قابل‌توجه آلاینده‌ها بر فراز آسمان این کشور می‌دهد.

نقشه اول سطح نیتروژن دی‌اکسید بر فراز آسمان پکن و ووهان از اول تا بیستم ژانویه (پیش از شروع قرنطینه‌ها) را نشان می‌دهد. نقشه دوم سطح نیتروژن دی‌اکسید بر فراز این دو شهر از دهم تا بیست و پنجم فوریه را نشان می‌دهد. به گفته دانشمندان، سطح نیتروژن دی‌اکسید در ایام سال قمری جدید در چین به دلیل تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها کاهش پیدا می‌کند اما بعد از اتمام تعطیلات سال نو به شدت افزایش پیدا می‌کند.

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳:۲۹

شناسه خبر: 86213

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب