مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شد/ ابلاغ ساخت از خبرگزاری علم و فناوری - مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شد/ ابلاغ ساخت از هفته آینده

مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شد/ ابلاغ ساخت از هفته آینده

عضو حقیقی شورای عالی فضایی گفت: مشخصات فنی ماهواره‌ پیام ۲ که از نوع سنجشی است، ازسوی سازمان فضایی ایران تأیید شده و هفته آینده مراحل ابلاغ ساخت آن انجام می‌شود.

 سید مصطفی صفوی عضو حقیقی شورای عالی فضایی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با بیان اینکه مشخصات فنی ماهواره پیام ۲ تأیید شده است،گفت: مشخصات فنی ماهواره‌  پیام ۲ از نوع سنجشی و با دقت یک متر از سوی  سازمان فضایی ایران تأیید شده است و هفته آینده ابلاغ ساخت ماهواره انجام می شود. این ماهواره  از سوی محققان و دانشمندان  دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و ساخته خواهد شد.

* دانشمندان و فارغ التحصیلان مقاطع ارشد و دکتری ماهواره را می سازند

وی افزود: ساخت این ماهواره‌ توسط ۹۱ دانشمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر در فاز اول با کادر تخصصی ۱۱ نفر از اعضای هیأت علمی و ۸۰ انشجوی مقاطع ارشد و دکتری انجام می شود.

* ماهواره سنجشی به عنوان چالش بزرگ تحقیقاتی محسوب می شود

عضو حقیقی شورای عالی فضایی فاز اول این پروژه را اجرای طراحی‌ مفهومی و چهار حوزه توسعه تکنولوژی و فناوری ماهواره دانست و اضافه کرد: ماموریت اصلی ماهواره سنجشی تصویربرداری بوده و مدار آن از ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر است درواقع باید به این نکته اشاره کنم که «پیام» ماهواره قبلی این دانشگاه با درجه قدرت تفکیک ۴۰ متر بود اما اکنون ماهواره سنجشی با درجه قدرت تفکیک یک متر خواهد بود که به عنوان چالش بزرگ تحقیقاتی محسوب می‌شود.

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱:۴۸

شناسه خبر: 86216

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب