گیلان کرونا را شکست خواهد داد؛

بیمارستان سیار با ظرفیت ۳۶۰ تختخواب در گیلان احداث می شود

استاندار گیلان از احداث بیمارستان سیار با ظرفیت ۳۶۰ تختخواب در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، ارسلان زارع   در هشتمین نشست مدیریت مقابله با گسترش ویروس کرونا که با حضور دکترعلی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان و شماری از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه پس از انتشار پیام روحیه بخش رهبر معظم انقلاب، انگیزه مضاعفی در کادر درمانی ایجاد شد، افزود: رئیس جمهوری نیز با تشکیل جلسه به دستگاه های دولتی و غیردولتی دستورهای لازم مبنی بر همکاری همه جانبه با وزارت بهداشت را صادر کرد.

استاندار گیلان بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات این جلسه نیز در اسرع وقت به منزله قانون و نیز توصیه ها، مکاتبات و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی به واسطه محور بودن در این موضوع تأکید و تصریح کرد: آنچه که تاکنون انجام گرفته، نسبتا خوب اما نیازمند تقویت و جدیت بیشتری است.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای نخست ۵۰۰ تخت در استان به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص یافته بود که این میزان اکنون به بیش از یک هزار و ۴۰۰ تخت افزایش پیدا کرده است.

نماینده عالی دولت در گیلان به اختصاص بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت بیمارستان رسول اکرم (ص) تامین اجتماعی رشت به بیماران مبتلا به کرونا و افزایش این ظرفیت در صورت نیاز اشاره کرد و گفت: بنابر اعلام آمادگی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر افزایش تا ۲۰۰ تختخواب سیار در کنار این بیمارستان، باید این موضوع با جدیت توسط معاون درمان تامین اجتماعی استان پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در روزهای آتی ممکن است مراجعه کنندگان بیشتری داشته باشیم، افزود: تمهیدات لازم برای راه اندازی بیمارستان سیار با ظرفیت ۳۶۰ تختخواب جهت بیماران کرونایی اندیشیده شده و با وزارت بهداشت و دفاع مکاتبه و پیگیری شده است.

زارع به اقدام خوب صورت گرفته درخصوص ضدعفونی کردن اماکن عمومی شهرها که در حال انجام است، اشاره و اضافه کرد: این اقدام به صورت مستمر با اطلاع رسانی به موقع تداوم داشته باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه شیوع این ویروس در بیش از ۵۰ کشور جهان فراگیر شده، افزود: سازمان بهداشت جهانی به این واسطه وضعیت فوق العاده اعلام کرده و یکی از کانون‌های این بیماری، کشور ایران و یکی از استان‌هایی که مبتلای زیادی دارد، گیلان است.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از تلاش‌های بی وقفه و صادقانه کادر درمانی، پرستاران، پزشکان و نیروهای خدماتی گفت: کاهش التهاب و اضطراب اجتماعی نسبت به روزهای گذشته به صورت مشهود پدیدار است.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۹:۴۳

شناسه خبر: 86227

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب