خبرگزاری علم و فناوری

یادداشت؛

لزوم اهتمام بیشتر بازرسان و دستگاه‌های نظارتی به بازار مواد بهداشتی

محمد صادقی، سردبیر خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس در یادداشتی به بازار ماسک و مواد ضدعفونی در برهه کنونی واکنش نشان داده است.

یادداشت // محمد صادقی؛ سردبیر خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس

 

پس از شیوع و بالاگرفتن تب کوید 19 (ویروس کرنا 2019) و ابتلای برخی از هموطنان به این بیماری، در کشور و به مثابه آن در استان فارس با کمبود ماسک و مواد ضدعفونی روبرو شده ایم.

ماسک و مواد ضدعفونی عمدتا در دسترس مردم عامه نیست و هرگاه به داروخانه ها برای تهیه این مواد مراجعه می کنند، با جملاتی نظیر " نداریم، تمام شده، سفارش داده ایم اما هنوز به دستمان نرسیده و ... " مواجه می شوند.

حال ممکن است شانس با فردی یار شده باشد و به صورت اتفاقی تک و توکی ماسک و مواد ضدعفونی مورد نیاز خود را در داروخانه ای پیدا کند اما قیمت این مواد بهداشتی بسیار سرسام آور شده که برق از سر فرد می پرد و احتمالا اگر از طبقه متوسط رو به پایین جامعه باشد، با دست خالی از داروخانه خارج خواهد شد.

نکته جالب توجه در بحبوحه این کمبودها، خبرهایی است که از گوشه و کنار پیرامون سه شیفته شدن کارخانه های تولید ماسک، مواد ضدعفونی الکلی و کشف بسیاری از احتکارهای این قبیل مواد به مردم مخابره می شود اما باز هنگام مراجعه به داروخانه ها با همان جملات سابق روبرو می شوند.

همچنین در این روزها اگر گشتی در شهر خود بزنید، سوپرمارکت ها و دکان هایی را خواهید یافت که بدون هیچ ارتباطی با فروش مواد بهداشتی، اقدام به توزیع و فروش ماسک و مواد ضدعفونی کرده اند و صد البته با قیمت های فضایی!!

برای نوشتن این متن بارها با خود گفتم که جامعه نیاز به امیددهی و به قولی انرژی مثبت دارد اما از طرفی دیگر به عنوان یک خبرنگار و فردی رسانه ای بارها با این جملات و سوالات پیرامون این حجم از ماسک و مواد ضدعفونی که تولید و کشف می شود، مواجه گشته ام و به نظرم رسید که سرانجام فردی باید حرف دل مردم را بزند تا شاید به گوش مسئولین و به طور ویژه بازرسان و متولیان نظارت بر بازار برسد و فکری به حال این اوضاع نه چندان مناسب این حوزه نمایند.

البته قابل ذکر است که خود مردم نیز در حق یکدیگر بی انصاف هستند و برخی از آن ها به جهت منافع شخصی حاضرند سایرین را در زیر پای خود له کنند اما باز با این حال این چیزی از بار سنگین مسئولیتی که بر دوش سازمان های نظارتی و بازرسی می باشد، نمی کاهد و در این شرایط حساس کشور کار و توجه بیشتر آن ها را می طلبد.

 

پایان/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶:۰۱

شناسه خبر: 86263

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
ایمان رضایی
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵:۱۵

چرا مسولین محترم شهر شیراز ضعیف عمل می کنند مشکلات مرد حل کنید حرف نزنید نمی توانید بروید کنار والسلام

اشتراک گذاری مطالب