نماینده وزیر بهداشت در گفتگو با شبکه خبر عنوان کرد؛

پرهیز از تردد غیر ضروری مردم | سفر به گیلان همچنان ادامه دارد

شادنوش با اشاره به اینکه طی روزها و هفته های گذشته بارها تاکید شده است از سفر غیر ضروری به گیلان اجتناب شود، اظهار داشت: متاسفانه این روند هنوز متوقف نشده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، نماینده وزیر بهداشت در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه روز به روز تیم مقابله با کرونا منسجم ترمی شود گفت: با توجه به امکان شیوع گسترده ویروس کرونا نمی توان انتظار داشت که به سرعت مهار شود اما مردم باید توصیه های خدمت گزاران عرصه سلامت را جدی بگیرند.
وی افزود: مردم باید همکاری هایی که از آنان درخواست می شود را انجام دهند و یکی از راه های مهم قطع زنجیره انتقال این ویروس حضور مردم در منزل و پرهیز از ترددهای بی مورد در معابر عمومی است.
شادنوش با اشاره به اینکه طی روزها و هفته های گذشته بارها تاکید شده است از سفر غیر ضروری به گیلان اجتناب شود، اظهار داشت: متاسفانه این روند هنوز متوقف نشده است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: گیلان یکی از مراکز مهم آلوده کشور است  و قطعا پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین همه باید همت کنند تا از شیوع این ویروس منحوس جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: به لطف حمایت مردم و تمهیدات دولت، بیمارستان هایی مختص آنفولانزا در نظر گرفته شده است، آزمایشگاهای تشخیصی این ویروس در استان راه اندازی شده و در روز گذشته ما نمونه های تشخیصی خود را به تهران ارسال نکرده ایم.
شادنوش با بیان اینکه مراکز بهداشتی تا ساعت 24مشغول به کار هستند، افزود: بیماران با مشخصات اولیه به این نهادها مراجعه می کنند  و سپس با معرفی نامه پزشک به مراکز ارجاعی تعیین شده معرفی می شوند.
وی در ادامه گفت: تجهیزات به مرور در حال وارد شدن به استان است و آنچه مارا نگران کرده بود تامین ماسک بود که درحال مرتفع شدن است.

انتهای پیام

زمان انتشار: دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶:۰۹

شناسه خبر: 86271

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب