۸ واحد صنعتی استان گیلان برای تولید محصولات ضدعفونی فعال شدند

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان از ارتقای سطح تولید مواد بهداشتی ضدعفونی و ماسک در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۸ واحد صنعتی در استان گیلان برای تولید محصولات ضدعفونی فعال هستند.

فرهاد دلق‌پوش امروز در حاشیه بازدید از یکی از واحدهای صنعتی تولید مواد ضدعفونی کننده استان گیلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 8 واحد صنعتی در استان گیلان برای تولید محصولات اشاره شده فعال هستند از طرفی با تمهیدات اندیشیده شده این ظرفیت در روزهای آینده افزایش پیدا می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان با بیان اینکه در واحدهای تولیدی استان هم‌اکنون 600 هزار عدد پد الکلی به صورت روزانه تولید می‌شود عنوان کرد: با هماهنگی یک واحد دیگر برای تولید ماسک این ظرفیت از 6 هزار عدد تولید ماسک در روز افزایش یافته و به زودی با شروع تولید واحد دوم به بیش از 16 هزار عدد می‌رسد. 

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه تنها واحد تولید الکل در گیلان در صورت دسترسی بیشتر به مواد اولیه مورد نیاز می‌تواند روزانه تا 20 هزار لیتر الکل تولید کند تصریح کرد: قبل از این شرایط بحرانی، تعداد واحدهای تولیدی اقلام بهداشتی در گیلان فقط دو واحد بود که با پیگیری سازمان صمت این مراکز به 8 واحد افزایش پیدا کرده است.

وی ضمن اطمینان دادن به مردم برای تأمین محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده و تلاش تمام متولیان این حوزه برای کاهش نگرانی‌های موجود در جامعه افزود: این اقلام تولیدی با هماهنگی و نظارت دانشگاه علوم پزشکی از طریق مراکز درمانی و داروخانه ها در اختیار پزشکان، پرستاران زحمتکش و مردم شریف گیلان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان از تولید 8 هزار لیتر انواع ژل، محلول و مایع ضدعفونی کننده و شوینده به صورت روزانه در سطح واحدهای صنعتی گیلان خبر داد و اظهار داشت: در صورت استمرار تهیه مواد اولیه مورد نیاز، واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان قادر هستند ظرفیت خود را به بیش از 30 هزار لیتر برسانند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه تنها واحد تولید الکل در استان گیلان نیز در صورت دسترسی بیشتر به مواد اولیه می‌تواند ظرفیت تولید خود را افزایش دهد خاطرنشان کرد: با همکاری مطلوب مدیران واحدهای صنعتی به ویژه در بخش خصوصی و مدیریت سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان امیدواریم به زودی از این بحران سخت خارج شویم. 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷:۱۶

شناسه خبر: 86275

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب