نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی:

مشکل ماسک و مواد ضد عفونی در استان گیلان به زودی رفع می شود

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ماسک و مواد ضد عفونی در استان گیلان به زودی رفع می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، محمدحسین قربانی با بیان اینکه مقابله با ویروس کرونا به اولویت نخست جمهوری اسلامی تبدیل شده است، اظهار کرد: ویروس کرونا در بیش از ۶۰ کشور دنیا شیوع پیدا کرده و بعد از ۴۰ سال سازمان جهانی بهداشت وضعیت فوق العاده اعلام کرده است‌.

وی شرایط کشور را به مانند دوران دفاع مقدس دانست و افزود: ویروس کرونا کشور را دچار یک بحران کرده و لازمه شکست این ویروس، هم افزایی و همکاری تمام نهادهای کشور و همراهی مردم است‌.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام برخی افراد در خصوص احتکار ماسک و مواد ضد عفونی بیان کرد: در شرایطی که گیلان به کانون ویروس کرونا تبدیل شده ولی عده ای از افراد سودجو با احتکار ماسک و مواد ضد عفونی مشکلاتی را برای مردم ایجاد کردند که نامه وزیر بهداشت به رئیس جمهور و قوه قضائیه نشان دهنده این امر است.

قربانی با اذعان به اینکه مردم اگر بهداشت فردی را رعایت کنند دچار هیچ مشکلی نمی شوند، تصریح کرد: در مکاتبه‌ای که با وزارت آموزش و پرورش، علوم، ورزش و جوانان و سازمان اوقاف انجام شد خواستار تعطیلی کلیه مدارس، دانشگاه ها و بقعه‌های متبرکه شدیم زیرا باید از هر گونه تجمع جلوگیری شود.

وی با اشاره به وجود اخبار نادرست در فضای مجازی گفت: از مردم می‌خواهیم اخبار خود را صرفاً از طریق این قرارگاه و خبرگزاری‌ها و صداوسیما دریافت کرده و ان‌شالله مشکل ماسک و مواد ضد عفونی در استان گیلان به زودی رفع می شود.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86279

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب