تمهیدات ویژه استاندار برای جلوگیری از همه گیر شدن خبرگزاری علم و فناوری - تمهیدات ویژه استاندار برای جلوگیری از همه گیر شدن کرونا در مازندران

تمهیدات ویژه استاندار برای جلوگیری از همه گیر شدن کرونا در مازندران

استاندار مازندران از اجرای طرح ممنوعیت پذیرش مسافران در اقامتگاههای دولتی خبر داد و گفت: برای پذیرش مسافران در اقامتگاه‌های تحت نظر میراث فرهنگی تصمیم گیری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در آخرین آمار منتشر شده در ارتباط با ابتلای افراد به ویروس کرونا شب 11 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مازندران فوت کردند.

بر اساس اعلام نماینده وزیر بهداشت در استان‌های مازندران و گلستان 130 بیمار مبتلا به کرونا در مازندران بهبود یافتند.

اما نگرانی از بابت همه گیر شدن این بیماری در استان وجود دارد.

یکی از چالش‌های جدی در استان مازندران حضور مسافران و گردشگران نوروزی است، بر اساس آمارهای منتشر شده از سال گذشته حدود 20 میلیون مسافر در ایام نوروز به این استان سفر کردند.

با توجه به سخت‌گیری‌های که برای خروج از کشور به دلیل کرونا ممکن است اعمال شود، پیش بینی حضور مسافران در استان وجود داشت.

هر چند حضور مسافران در روزهای گذشته تا حدودی نگرانی‌ها را در بین مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ایجاد کرده بود.

مسؤولان استانی برای جلوگیری از همه‌گیر شدن این بیماری طرح ممنوعیت پذیرش مسافران در اقامتگاه‌های دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها را در دستور کار خویش قرار دادند.

این مراکز در حاشیه دریا و در پلاژهای ساحلی استان واقع شده است که استاندار مازندران اعلام کرد: مراکز دولتی و اقامتی دولتی نباید نسبت به پذیرش مسافران اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: ممنوعیت برای جذب مسافر در خوابگاه‌های دانشجویی و مدارس هم اعمال شده است.

استاندار مازندران با اعلام اینکه برای حضور مسافران در اقامتگاههای تحت نظر میراث فرهنگی و گردشگری باید تصمیم مناسبی اتخاذ کنیم، افزود: به دلیل همکاری متولیان این واحدها در حال حاضر میزان پذیرش در این مراکز هم تا حدودی زیادی کاهش یافته است.

به گزارش فارس، در آخرین آمار منتشر شده از استان مازندران 11 نفر در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 86305

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب