کرونا و درس اخلاق خانواده یک سردار پس از شهادت/ خبرگزاری علم و فناوری - کرونا و درس اخلاق خانواده یک سردار پس از شهادت/

کرونا و درس اخلاق خانواده یک سردار پس از شهادت/

خانواده سردار رمضان پور قاسم پس از شهادتش در روزهای اخیر تصمیم گرفتند که مراسم تشیع و تدفین را بدون تشریفات برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، با سردار رشید رمضان پور قاسم در بعد از تغییر و تحولات در نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران آشنا شده بودیم.

بسیار صبور، علاقمند به ایجاد تحول در ستاد نمازجمعه اشتیاق به جوان گرایی در این مسئولیت و مانند دوران دفاع مقدس علاقمند به توسعه مسائل فرهنگی بود.

جراحات ناشی از اثرات شیمائی رمقی برای ادامه حیات دنیایی برایش باقی نگذاشت، عطای دنیا را به لقایش بخشید به جمع یارانش شهیدش پیوست، در زمان حضورش سرآمد بود و بسیار اخلاق مدار و در مدت کوتاه مسئولیت در دل همه جا گرفته بود.

شربت شهادت را در زمستان سال 98 نوشید و دار فانی را وداع گفت، قصه تلخی است این جدائی برای دوستان و خانواده از جمله کسانی که دوست داشتند در مراسم وداع و تشیعش شرکت کنند.

خانواده این سردار رشید با درک شرایط کشور، اعلام کردند که با وجود منفی بودن تست کرونا شیهد، در راستای اطاعت از فرمان ولایت و دفاع از ملت با درخواست خانواده این شهید و برای حفظ سلامت مردم عزیز و بستگان این شهر و امتثال از اوامر رهبری عزیز و در اجرای دستورالعمل‌های دولت در عدم برگزاری مراسم‌های جمعی و تعهد عمومی به دستورات بهداشتی و عدم تشکیل تجمعات، مراسم تشییع و ترحیم فعلا برگزار نمی‌شود و در اولین فرصت پس از امکان برگزاری، مراسم باشکوه و شایسته تقدیر از یک عمر مجاهدت و تلاش این رزمنده خستگی ناپذیر و همرزم شهیدان برگزار خواهد شد که متعاقبا به اطلاع عموم امت شهید پرور و  حزب الله خواهد رسید.

خانواده این شهید اعلام کردند که برگزاری مراسم غریبانه تشییع و تدفین ایشان مشیت الهی بوده که در پایان عمر با برکت این شهید در این مقطع تاریخی و به این شکل رقم خورده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری رفتار و کردار این سردار رشید اسلام و کشور در زمان حیات الگویی برای دیگران بوده و در زمان ترک دنیا هم ولایت مداری و علاقمندی به حفظ نظام و مردم را سرلوحه کارش قرار داده و با تبین فرهنگ ولایت مداری و اثبات علاقمندی به مردم به بازماندگان و سایر افراد درس گذشت،ایثار و رشادت داده است.

بی‌شک عدم برگزاری مراسم تشییع برای مردی بزرگ که هستی‌اش برای حفظ نظام تقدیم کرد برای خانواده بسیار سخت و طاقت فرسا است اما توجه به سلامت عمومی در شرایط حساس کنونی کشور تصمیم بزرگ و بزرگ منشانه است که خانواده هم تحت تاثیر اخلاق این سردار رشید اسلام قرار گرفته و تصمیم بزرگ و عقلانی برای حفظ سلامتی مردم کشور گرفتند.

بعد از خانواده ما رسانه‌ها وظیفه داریم این اخلاق پسندیده و نیکو را به اشتراک بگذاریم تا سهم بزرگی در حفظ سلامت افراد جامعه در شرایط حساس کنونی داشته باشیم و سردار گونه دست از دنیا و متعلقات آن بکشیم.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴:۴۶

شناسه خبر: 86327

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب