محلول ضد عفونی کننده آنتی سپتیک برای مقابله با ویروس کرونا

مخترع بسیجی اردبیلی موفق به تولید محلول ضد عفونی کننده آنتی سپتیک شده است که از گسترش و تکثیر این ویروس جلوگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ دکتر محمد پورقهرمان مخترع بسیجی اردبیلی، توانست محلول ضد عفونی کننده آنتی سپیک را تولید کند که از گسترش و تکثیر این ویروس جلوگیری می کند.

وی گفت: ذرات مس دارای یک فعالیت کاتالیزوری بسیار قوی می باشد که می توان آن را به ناحیه سطحی کاتالیزوری بزرگ آنها نسبت داد. زمانیکه به عنوان حامل در ترکیب های آلی مورد استفاده قرار می گیرند، قادر هستند به عملکرد واکنشی بالاتر و زمان واکنشی کوتاه تری برسند. ذرات مس که بسیار کوچک و دارای نسبت سطح به حجم بالایی هستند می توانند به عنوان ضد عفونی کننده عمل کنند.

مخترع بسیجی افزود: این محلول به علت خواص میکروب کشی بالای فلز مس از نانو ذرات این فلز در این محلول استفاده شده است. ذرات مس به سرعت اسید نوکلئیک ماده ژنتیکی ویروس را نابود می کند و با اینکار از گسترش و تکثیر ویروس جلوگیری می کند.

دکتر محمد پورقهرمان به فعالیت ضد میکروبی اشاره کرد و گفت: فعالیت ضد میکروبی بوسیله تعامل نزدیک آنها با غشاهای میکروبی و آزاد کردن یون های فلزی آنها در محلول می شود. همانطور که ذرات فلزی در محلول به آرامی اکسید می شوند، یون های مس از آنها خارج می شوند و وقتی غشای چربی در نزدیکی آنها قرار دارد آنها می توانند رادیکال های آزاد هیدروکسیل سمی ایجاد کنند، سپس رادیکال های آزاد لیپیدها را در غشاهای سلولی از طریق اکسیداسیون برای تخریب غشا جدا می کنند. در نتیجه مواد داخل سلول از طریق غشاهای مخرب خارج می شوند. سلول ها دیگر قادر به حفظ فرایندهای بیوشیمی پایه نیستند در پایان تمام این تغییرات داخل سلول که ناشی از رادیکال های آزاد هستند باعث مرگ سلول می شوند.

پور قهرمان گفت: از آن جهت که ویروس کرونا دارای کپسیدی از جنس لیپید است بنابراین استفاده از محلول ضد عفونی کننده دارای ذرات مسی با مواد آلی بهترین راه برای مبارزه و پیشگیری از شیوع این بیماری دانست.

وی خاطر نشان کرد: محققان از این خصوصیات ذرات مس توانسته اند پارچه های آنتی باکتریال، ماسک های آنتی باکتریال، سطوح آنتی باکتریال و ... را تولید کنند.

مخترع بسیجی به مزایای این محلول اشاره کرد و گفت: این محلول در شرایط محیطی پایداری بسیار بالایی دارد، نسبت به سایر ضد عفونی کننده ها کمتر استفاده می شود، مواد اولیه به مقدار زیاد در دسترس است و این محصول بومی است.

وی در پایان افزود: این محلول در حال حاضر با هماهنگی معاونت وزارت بهداشت مراحل آخر تست خود را طی کرده و در روزهای آتی آماده عرضه به بازار می باشد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 86332

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۴ نظر
هلیا ارجمند
۰ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹:۲۱

سلام متاسفم برای جامعه ای وه خود را نمایند یک گروه می دانند و سواد خوتندن نوشتن ندارند و تاثیر مس بر بیماریها هران سال است کشف شده است کیشه کی باشد . همچنین مقالات علمی بسیاری در سایتهای علمی درج شده است که بنیاد کیشه باید مطالعه کند . دکتر پورقهرمان یک ساختار جدیدی از کمپلکس باز شیفت تولید کرده که جناب کیشه سوادش بع اون نمی رسه

شهرزاد محمدي
۰ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰:۴۷

ايشون از دانش معران توكلي كشه دزدي كردند آنهم با اين همه اطلاع رساني اينترنتي و آموزش رايگان براي همه كه چگونه از اين دانش استفاازه كنند و شما بعنوان يك خبرگزاري بدون پيگيري صحيح ، خبر اين محلول پخش كرده ايد ، بعنوان نماينده بنياد كشه پيگير اين خبر پخش شده از طرف رسانه شما هستيم ، https://t.me/coronaviruskesheplasma

محمد اکبری
۲ مخالف          ۱ موافق
پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹:۳۶

این دزدی تو روز روشنه این محصول رو پروفسور کشه رییس بنیاد فضایی و پلاسمایی کشه اختراع کرده و الان در کل استانهای کشور صدها نفر در قالب تیم یکماهه که این محصول رو تو خونه هاشون با آموزشهای پروفسور کشه که ایرانی مقیم بلژیکه و فروردین ماه به ایران میاد و دستگاهی رو رونمایی میکنه اختراع شده و چین هم از اون در کنترل کرونا استفاده کرد

اراز رهبری
۰ مخالف          ۱ موافق
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴:۱۶

سلام و درود به شما و جامعه مخترعان . تو را خدا سریعتر وارد بازار کنید . هیچ ضد عفونی کننده ای در بازار نیست

اشتراک گذاری مطالب