فرمانده سپاه قائمشهر خبر داد

راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر/ محلول پاشی و ضد عفونی قائمهشر

فرمانده سپاه قائمهشر از راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی در قائمشهر توسط نیروهای سپاه ناحیه این شهر خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، کرونا این مهمان ناخوانده و مهاجم قصد جان ما را دارد.مهم این است که کنار همدیگر باشیم و به صورت جدی با این میهمان مهاجم مقابله کنیم.

خالی کردن خیابان‌ها و امکان، تهیه و توزیع مواد صد عفونی کننده و ماسک‌های مورد نیاز برای مردم از اقداماتی است که زمینه دلگرمی و مقابله با کرونا ویروس را فراهم می‌کند.

یکی از اقدامات اثر گذار توسط نیروهای مردمی سپاه و بسیج، ورود به بحث تولید ماسک‌های بهداشتی  و مواد ضدعفونی کننده و توزیع آن بین مردم به صورت رایگان که زمینه تقویت همدلی را فراهم کرده و نیروهای سپاهی مانند دوران دفاع مقدس برای مقابله با کرونا ویروس به خط شدند.

فرمانده سپاه قائمشهر سرهنگ حسین علیزاده این روزها سخت مشغول همکاری و همراهی با متولیان بهداشتی و درمانی استان است.

 به جهت فعالیت مرکز درمانی بیماری‌های عفونی حساسیت‌ها بهداشتی در این شهر باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، از طرفی تردد بیماران کرونا مثبت به بیمارستان رازی قائمشهر نسبت به دیگر شهرهای استان بیشتر است به همین جهت صد عفونی این مرکز درمانی باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

فرمانده سپاه قائمشهر در ارتباط با اقدامات انجام شده در این مجموعه پس از انتشار خبر کرونا ویروس، اعلام کرد، جلسه قرارگاه پدافند زیستی را در سپاه شهرستان تشکیل دادیم و نتایج آن را به شورای تامین اطلاع رسانی کردیم .

وی با یادآوری تجربه 41 ساله انقلاب اسلامی در بحران ها، ادامه داد:  در این دوران زمانی که مردم محور همراهی و همدلی با مردم بودند در برنامه مقابله با کرونا ویروس هم تقویت پایگاه‌های محلی را در دستور کار خویش قرار دادیم.

فرمانده سپاه ناحیه قائمشهر خاطر نشان کرد:15 ایستگاه سلامت در نقاط مختلف شهر برپا کردیم.

بسیجیان در این پایگاه‌ها علاوه بر توزیع پک‌های آموزشی مورد تایید بهداشت، برای اقشار آسیب پذیر در برابر کرونا ویروس مانند،خودروهای شخصی،اسنپ ها، آژانس ها در دستور کار قرار گرفت و همینطور سمپاشی  برای ماشین‌های عبوری مورد برنامه ریزی قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه ضدعفونی معابر، اماکن پررفت و آمد، بازارها و پاساژها هم به صورت منظم در حال انجام است، گفت: کمپهای اعتیاد ترک ، کلانتریها، مساجد، پارک ها هم انجام شده است.

فرمانده سپاه قائم شهر در ادامه از ضدعفونی محوطه بیمارستان های رازی و ولی عصر(عج) هم خبر داد.

وی به راه اندازی کارخانه تولید ماسک بهداشتی در این شهر خبر داد و گفت: روزانه 5 هزار ماسک بهداشتی بهمراه محلول های ضدعفونی مورد تایید بهداشت، در بین مردم توزیع می‌شود.

 

به گفته علیزاده  پدافند غیرعامل لازمه دفاع در برابر دشمن است و امروزه باید راهبر مقاومت فعال که از منویات رهبرمعظم انقلاب است را به طور جدی ادامه دهیم و نگذاریم تا دشمنان به اهداف خود دست پیدا کنند .

فرمانده سپاه قائم شهر تاکید مرد:  مردم و مسئولین نظام نیز باید در این زمینه هوشیار باشند و با رعایت پدافند زیستی با دشمن مقابله کرده تا ادامه دهنده  راه و مکتب شهید سلیمانی ها و حاج قاسم باشیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 86345

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب