خبرگزاری علم و فناوری

دانشجویان بسیجی فارس در جبهه سلامت نیز گل کاشتند

یوسفی گفت: به محض بروز عارضه کرونا در کشور، قرارگاه مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی دانشگاه های ۲۰ شهرستان فارس تشکیل و فعال شده است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس؛ مطالبه گری وانجام کار جهادی در موقعیت های حساس و کلیدی جامعه از شاخصه های اصلی تلاش و کار جوانان ودانشجویان بسیجی فارس است .

تلاش و مجاهدت بسیجیان در جبهه ها و عرصه های مختلف جامعه و ایثار گری انان خصوصا قشر دانشجو و تحصیلکرده جامعه در همه ادوار و اعصار تحسین همگان را برانگیخته است.

مجاهدت های شبانه روزی دانشجویان بسیجی فارس در روزهای واج گرفتن ویروس کرونا در کنار هماهنگی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز بار دیگر روحیه امید و وحدت را در جامعه زنده کرد.

سعید یوسفی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری علم وفناوری ضمن ارزوی سلامتی و ارامش برای همه مردم و تقدیر از کلیه جهادگران عرصه سلامت گفت : به محض بروز عارضه کرونا در کشور، قرارگاه مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی دانشگاه های 20 شهرستان فارس تشکیل و فعال شده است .

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس افزود : ظرفیت های دانشجویی با تمام توان و قوا به میدان امده و در زمینه تولید ضد عفونی کننده ها و ماسک و گان و سایر لوازم مورد نیاز عمومی با دانشگاه علوم پزشکی همکاری های لازم را انجام داده است و در سه شیفت کاری در شهرک صنعتی شیراز به صورت جهادی مشغول تولید اقلام مورد نیاز مصرف کنندگان می باشند .

وی اضافه کرد : ظرفیت های دانشجویی در زمینه نظارت بر توزیع نیز فعال شده و خدمات نظارتی نیز به صورت جهادی در حال انجام است .

یوسفی همچنین از اعلام امادگی دانشجویان بسیجی جهت کنترل ورودی های شهرها خبر داد و گفت : در بحث کنترل تردد ورود به شیراز و شهرستان های فارس امادگی کامل وجود دارد که دانشجویان علاوه برکمک رسانی، از مسئولان مربوطه هم مطالبه گری دارند و اقدامات مسئولان در بحث کنترل ترددها و ... را رصد می کنند و هرجایی که نیاز به همکاری بیشتر مسئولان باشد، دانشجویان با پویش مطالبه گری مطالبات مردم را به گوش مسئولان می رسانند و تا حصول نتیجه ان را پیگیری می کنند.

وی همچنین از راه اندازی سامانه برخط تست کنترل و تشخیص کرونا بصورت انلاین در فسا خبر داد و گفت : این سامانه بصورت انلاین سطح سلامت افراد را چک می کند و اگر نیاز به مشاوره یا درمان داشته باشند اقدامات مورد نیاز را انجام می دهند .

یوسفی همچنین از اعلام امادگی ارائه این سامانه برای کلیه شهرستان های فارس خبر داد و افزود : در هر شهر یا استانی که  به چکاپ پزشکی کرونا نیاز داشته باشند با این سامانه به راحتی می توان این اقدام را انجام و پیگیری های لازم صورت پذیرد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ آدرس وبگاه خود ارزیابی کرونا https://www.imanpour.net/corona/ می باشد که امکان استفاده از آن برای کلیه هموطنان فراهم شده است.

 

گفتگو از سیده فاطمه حسینی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 86391

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب