دریافت تأییدیه کمیته اخلاق از وزارت بهداشت و آغاز تست‌های بالینی داروهای ایرانی کرونا

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تاییدیه کمیته اخلاق وزارت بهداشت دریافت شده و در حال انجام تست‌های بالینی و تولید داروهای کرونا هستیم که تا دو هفته دیگر جواب آنها مشخص می‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره دریافت مجوزهای کمیته اخلاق وزارت بهداشت برای تست‌های بالینی و تولید داروهای کرونا گفت: دو شرکت، تولید دو داروی گیاهی درمان کرونا را آغاز کرده‌اند که برای درمان مبتلایان به کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: در حال پیگیری بودیم تا داروها به تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و  دارو برسد و بتوانیم تست‌های بالینی و تولید انبوه را انجام دهیم. 

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اکنون داروها تاییدیه کمیته اخلاق وزارت بهداشت را دریافت کرده و تست‌های بالینی از روز پنج‌شنبه ۱۵ اسفند آغاز شده است. 

وی افزود: انجام تست‌های بالینی تا دو هفته دیگر ادامه دارد و اگر تست‌ها به نتیجه رسید شرکت‌ها به سوی تولید انبوه قدم برمی‌دارند. 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۳۱

شناسه خبر: 86414

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب