طرح قرنطینه خانه به خانه در مازندران عملیاتی شود خبرگزاری علم و فناوری - طرح قرنطینه خانه به خانه در مازندران عملیاتی شود
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران و گلستان:

طرح قرنطینه خانه به خانه در مازندران عملیاتی شود

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران و گلستان با انتقاد از اینکه هنوز برخی از شهرهای مازندران وضعیت قرمز را رعایت نمی‌کنند، گفت: طرح قرنطینه خانه به خانه در مازندران را پیشنهاد می‌دهم و انتظار دارم مسؤولان اجرایی هماهنگی لازم در این ارتباط داشته باشند.

محمد مهدی ناصحی که از سوی وزیر بهداشت به عنوان مسؤول رسیدگی ویژه به درمانی بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان معرفی شده در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین وضعیت استان، اظهار کرد: این روزها در پیک بیماری کرونا در مازندران قرار داریم.
وی تصریح کرد: تعداد افراد بستری ما در استان مازندران افزایش داشته است.
نماینده وزیر بهداشت در مازندران و گلستان در امور رسیدگی به بیماران کرونایی خاطر نشان کرد: با امکانات محدودی که در حد حفاظت شخصی داریم شاهد افزایش تعداد زیادی از افراد بستری داریم.
وی خاطر نشان کرد: تعداد 300 بستری در 24 تا 48 ساعت گذشته در استان مازندران بسیار زیاد است.
ناصحی با اعلام اینکه مردم هنوز حساس نشده‌اند، افزود: درخواست ما این است که مردم پای کار باشند.
وی یادآور شد: نباید در شرایط حاضر در پمپ‌های بنزین افراد نسبت ذخیره سوخت شخصا اقدام کنند.
نماینده وزیر بهداشت در استان‌های گیلان و گلستان ادامه داد: دستگاه‌های عابر بانک ما آلوده‌ترین مکان برای انتقال بیماری است هنوز اقدامی برای این موضوع نشده است.
وی اضافه کرد: مسؤولین امر موظف هستند که اقدامات لازم برای کاهش مراجعات به بیرون داشته باشند.
ناصحی یادآور شد: هر بیماری که به مبتلا شود مسؤولان وظیفه شرعی و قانونی دارند، هنوز مجالس استان تعطیل نشده و انتظار ما از مردم این است که مجالس عزا و عروسی برگزار نشود.
وی بیان کرد: مسؤولان اجرای پای کار باشند و پیشنهاد می‌دهم که قرنطینه داخلی در مازندران اجرایی شود، رفتارهای ما در گذشته خوب بود ولی با عدم همکاری مردم میزان بستری‌های ما افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای جمعه تاکنون به صورت جهشی اضافه شده است، آمار ۳۰۱ نفر روزجمعه در حال حاضر به ۶۲۰ نفر تا زمان انتشار این خبر رسیده است، نمایندگان مجلس و تعدادی از منتخابان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی ویژه مسئولان اجرایی به وضعیت مازندران شدند.

کمپین‌های تحت عنوان جلوگیری از سفر به مازندران در فضای مجازی تشکیل شده است، مهمترین موضوع در استان کم توجهی برخی از اقشار به وضعیت فعلی استان است که هنوز بحث ویروس کرونا در استان با وجود اطلاع رسانی گسترده عملیاتی نشده است.
انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 86424

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب