کرونا، سامسونگ را از کره به ویتنام برد

شرکت سامسونگ الکترونیکس قصد دارد تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی بخشی از خط تولید گوشی‌های هوشمند خود را به ویتنام منتقل کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از گیزموچاینا، شرکت سامسونگ الکترونیکس قصد دارد تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی بخشی از خط تولید گوشی‌های هوشمند خود را به ویتنام منتقل کند.

شرکت سامسونگ الکترونیکس که چندی پیش به علت شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا، یکی از کارخانه‌های تولید موبایل خود در شهر دئگو کره جنوبی را تعطیل کرده بود، حالا بعد از مثبت شدن جواب آزمایش کرونای یکی از کارکنان، یکی دیگر از کارخانه‌های موبایل در شهر گومی این کشور را نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام کرد.

سامسونگ الکترونیکس  تولید کننده برجسته گوشی‌های هوشمند در جهان سعی دارد تنوع تولید خود را به حداقل برساند تا میزان ضرر نیز کاهش یابد.

طبق این گزارش، این شرکت هم اکنون تأسیسات تولیدی خود را در کره جنوبی تعطیل کرده است؛ شیوع ویروس کرونا بر عملکرد و فروش چندین شرکت فناوری در سراسر جهان از جمله سامسونگ تأثیر گذاشته است. این ویروس که از چین گسترش یافته در حال حاضر مردم بیش از ۹۰ کشور جهان را مبتلا کرده است.

این غول کره جنوبی در حال تولید جدیدترین گوشی‌های پرچمدار خود، Galaxy S۲۰ و همچنین تاشو Galaxy Z Flip، در گومی برای مصرف کنندگان داخلی است.

سامسونگ گفت: تصمیم برای انتقال به ویتنام برای اطمینان از «تولید پایدار» تلفن‌های هوشمند رده بالا گرفته شده است.

کارخانه سامسونگ که حدود ۱۰ هزار کارگر دارد، اغلب در هفته‌های گذشته تعطیل بود زیرا بسیاری از کارگران در اثر افزایش شیوع کرونا قرنطینه شدند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳:۳۸

شناسه خبر: 86447

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

معرفی سامسونگ

هر چیزی که یک کشور لازم دارد، این کمپانی به تنهایی می‌سازد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب