مجوز جدید برای تاسیس موسسه پژوهشی وابسته به دستگاه‌ دولتی صادر نمی‌شود

در سال ۹۹ مجوز جدیدی برای تاسیس موسسه پژوهشی دولتی در دستگاه‌های اجرایی صادر نمی‌شود و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت هم موظف شدند ظرفیت پذیرش دانشجوی جدید در مراکز پژوهشی وابسته به خود را ۲۰ درصد کاهش دهند.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، لایحه بودجه ۱۳۹۹ با اذن مقام معظم رهبری بدون بررسی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، به شورای نگهبان ارسال شد.

به این ترتیب همان مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور به شورای نگهبان ارسال شد.

بنابراین تکلیف قانون بودجه پس از بررسی شورای نگهبان تا قبل از پایان سال مشخص می‌شود.

یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹، تمدید ممنوعیت مجوز جدید برای تاسیس موسسه پژوهشی وابسته به دستگاه‌های دولتی است.

در سال ۱۳۹۹ پذیرش و تامین اعتبار برای پذیرش دانشجوی جدید در مراکز و موسسات پژوهشی دولتی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به غیر از وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ممنوع است.

وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف اند ظرفیت پذیرش دانشجوی جدید در مراکز و موسسات پژوهشی وابسته به خود از جمله پژوهشکده و پژوهشگاه را ۲۰ درصد کاهش دهند.

در سال ۱۳۹۹ صدور مجوز برای تاسیس مراکز و موسسات پژوهشی دولتی جدید برای دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور با همکاری وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف هستند بر اساس عملکرد موسسات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی در خصوص ساماندهی (تمدید، ادغام و یا لغو مجوز) آنها اقدام کنند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹:۳۴

شناسه خبر: 86449

مطالب مرتبط :
کمیته صمت

مسئول کمیته صمت ستاد انتخاباتی رئیسی:

طرح توسعه اشتغال در صنعت قطعه سازی کشور را پیگیری می‌کنیم/ جلوی واردات قطعات بی کیفت خارجی باید گرفته شود

مسئول کمیته صمت ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی، گفت: واردات بی کفیت قطعات خارجی نفس قطعه سازان را به شماره انداخته است، طرح توسعه اشتغال در صنعت قطعه سازی کشور را پیگیری می‌کنیم.

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها

استاندار خوزستان:

مدارس اهواز، کارون، باوی و حمیدیه فردا تعطیل است

استاندار خوزستان گفت: مدارس شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون فردا شنبه ۲۲ شهریورماه به منظور گند زدایی و نظافت تعطیل است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی  اکبر موسوی امام جمعه اندیکا

امام جمعه اندیکا در دیدار با رییس مجلس:

شهرستان اندیکا بیمارستان ندارد/ قربانی شدن مردم با یک عقرب زدگی

امام جمعه اندیکا گفت: شهرستان اندیکا ۴۷ هزار نفر جمعیت دارد ولی فاقد یک بیمارستان است و این موضوع یکی از مطالبات اصلی مردم است که انتظار داریم برطرف شود.

نماینده

کارگروه علمی نهضت جهش تولید برگزار شد

کارگروه علمی نهضت جهش تولید با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی اردبیل، نیر و نمین، مسئولین استان اردبیل و مخترعین بسیجی با محوریت جهش تولید صبح روز پنج شنبه ۹۹/۶/۶ در سازمان بسیج علمی و پژوهشی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب