تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشد پرشتاب علمی کشور کمک می‌کند/ گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده است

آخرین گفتگوی آنا با معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری حسین شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای معاونت امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌ و راهبردهایی تدوین و تصویب شده است که آن برنامه‌ها را اجرایی خواهم کرد.

وی افزود: توانمندی جمهوری اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی متبلور است و برای معرفی این دانشگاه و تقویت حوزه علم و فناوری در آن تلاش خواهیم کرد؛ باید با کشورهای مختلف به‌خصوص جهان اسلام تعامل سازنده برقرار کرده و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی در کشورهای اسلامی را تقویت کنیم.

معاون سابق امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه رشد پرشتاب علمی کشور یکی از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند، گفت: برای اجرای فرمایش رهبر انقلاب در این زمینه، در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های خوبی وجود دارد و ادامه پیدا خواهد کرد.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: در معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر ظرفیت دانشجویان ایرانی از پتانسیل دانشجویان کل جهان به‌ویژه کشورهای مسلمان استفاده خواهیم کرد، چراکه تعامل با دانشجویان جهان اسلام به رشدپرشتاب علمی کشور کمک می‌کند. باید ببینیم در حوزه  بین‌الملل کدام قابلیت‌ها را می‌توانیم با همکاری و هم‌افزایی دانشجویان خارجی به‌خصوص دانشجویان کشورهای اسلامی شتاب دهیم.

وی با اشاره به روابط حسنه گروه‌های مقاومت و مردم غرب آسیا با جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: گفتمان انقلاب اسلامی آگاهی مردم منطقه را افزایش داده و آن‌ها را بیش از گذشته ظلم‌ستیز و استقلال طلب کرده است. 

معاون سابق امور بین الملل و دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سعودی‌ها هم‌اکنون در کل منطقه قدرت‌شان کم شده است و امروز مردم در جهان سلام و غرب آسیا بیدارتر از همیشه هستند. شاید در گذشته سعودی‌ها می‌توانستند تمامی طوایف لبنان را جمع کنند و برای حل مشکل آن‌ها با یکدیگر پا در میانی کنند اما اکنون طوری شده  که سران سعودی باید نخست وزیر کشوری را که با پول و حمایت آن‌ها بر سر کار آمده است به زور مجبور به اطلاعت از دستورات خود کنند. 

شیخ‌الاسلام بیان کرد: سعودی‌ها نمی‌توانند در غرب آسیا نقش پررنگی را به عنوان بازیگری منطقه‌ای ایفا کنند. در واقع آل سعود دیگر ارزشی بین مردم منطقه ندارد. در کشوری مثل لبنان اکنون مردم تصمیم می‌گیرند. ملت لبنان به دنبال دموکراسی هستند و می‌خواهند خودشان سرنوشت کشورشان را تعیین کنند. 

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی همواره به دنبال تسلط بر ملت و خاک لبنان بوده است ولی مردم لبنان با قدرت مقابل این رژیم جعلی ایستاده و از نیروهای مقاومت پشتیبانی می‌کند. ملت لبنان به دنبال سربلندی و استقلال هستند و به همین دلیل به شعار «ملت، ارتش، مقاومت» پایبند است. 

معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان عزتمندی است. انسان‌ها آزاد آفریده شده و همه ملت‌ها به دنبال استقلال هستند و نمی‌خواهند بیگانگان برایشان تصمیم بگیرند. قطعا انقلاب اسلامی هم‌چنین اهدافی را دنبال می‌کند و بخش زیادی از آن را محقق ساخته است. امروز می‌بینیم که مسیحیان لبنان از مقاومت اسلامی پشتیبانی می‌کنند و ارتباطات بسیار خوبی با ایران دارند.

شیخ‌الاسلام تاکید کرد: موفیقت‌های ایران برای همه آزاده‌های جهان الهام بخش است. همه کسانی که استقلال و آزادی را دوست دارند ایران را به عنوان الگوی کشوری که در مقابل استکبار آمریکا ایستاده و مردم سالاری دیدنی دارد، می‌شناسد. همانطور که توفیقات ما برای آن‌ها الهام بخش است شکست‌های ماهم می‌تواند به میزان قدرت گروه‌های مقاومت لطمه بزند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۷

شناسه خبر: 86451

کلید واژه‌ها:
دانشگاه آزاد اسلامی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند هسته پژوهشی منابع و بازیافت آب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان( خوراسگان) رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گنبد کاووس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیروان دکتر محمد حاجی آبادی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر بازدید از واحد فناوری و تولید گیاهان دارویی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر دانشگاه آزاد اسلامی ساری مازندران معاونت مالی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزیده ششمین جشنواره ملی مخترعین دانشگاه آزاد اسلامی دکتر فرهاد خاکسار حقانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تجلیل از برترین‌های علمی، پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در رشت برگزار شد دانشگاه آزاد اسلامی ایلام کریم اکبرزاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
مطالب مرتبط :
صیدلنلو

با معرفی دستگاه جامع آزمایشگاه الکترونیکی:

دانشجوی مازندران موفق به کسب مدال دانشجویان جهان در مالزی شد

نخبه مازندرانی با معرفی دستگاه جامع آزمایشگاه الکترونیکی موفق به کسب مدال دانشجویان جهان در مالزی شد.

كيت

برای نخستین بار در كشور

تولید کیت کنترل کیفی بیولوژیک اتوکلاو در استان مركزي

واحد فناور «ساتراس زیست فناور» مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمین نخستین‌بار در کشور موفق به تولید«کیت کنترل کیفیت بیولوژیک اتوکلاو شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی

حجت الاسلام شریفانی در اصفهان:

ارتقاء فکری دینی، مهم ترین کارکرد نهادهای نمایندگی رهبری در دانشگاه ها

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه مسئول جدید نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های آزاد اصفهان، ارتقاء فکری دینی، مهم ترین کارکرد نهادهای نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها،دانست و بر بالا بردن تفکر دینی در میان قشر دانشگاهی به عنوان مهم‌ترین وظیفه این نهاد مقدس تاکید کرد.

ارشیوی

مدیر روابط عمومی مجتمع گل گهر خبر داد:

طرح بازیافت آب از باطله های تر برای نخستین بار در کشور توسط متخصصين داخلي طراحی و اجرا شده است

ابوذر حلوایی پور گفت: شركت معدني و صنعتي گل‌گهر در راستای اجرای طرح بازبافت آب ، دو طرح احداث تيكنر HRT و احداث واحد فيلتراسيون باطله با تكنولوژي فيلترپرس را در دستور كار خود قرار داده است که در مجموع آبگيري بيش از ۱۴۰۰ تن باطله تر در ساعت توسط اين دو طرح انجام خواهد گرفت.

فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر استان قم در سال ۹۹ اعلام شد

جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر استان قم

دبیرخانه کمیته جشنواره ستاد هفته پژوهش و فناوری قم فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر استان در سال ۹۹ را اعلام کرد.

بب

امضای تفاهم نامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و دانشگاه آزاد ایلام

تفاهمنامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی استان امضا شد .

درخشش ۲ لاهیجانی در کنکور سراسری

براساس نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۳۹۹؛

درخشش ۲ لاهیجانی در کنکور سراسری

مَهراد میلانلو نفر هشتم کنکور ریاضی و صدرا فدایی نفر پنجم کنکور زبان خارجی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب