درخواست جمعی از تشکل‌های دانشجویی فارس مبنی بر مسد خبرگزاری علم و فناوری - درخواست جمعی از تشکل‌های دانشجویی فارس مبنی بر مسدودکردن ورودی‌های استان
در قالب نامه‌ای سرگشاده خطاب به استاندار عنوان شد:

درخواست جمعی از تشکل‌های دانشجویی فارس مبنی بر مسدودکردن ورودی‌های استان

۱۵ تشکل دانشجویی استان فارس خواستار مسدود کردن راههای ورودی استان فارس به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ پانزده تشکل دانشجویی از سراسر استان فارس در قالب نامه ای سرگشاده به استاندار فارس خواستار منع رفت آمد به استان فارس شدند. در این نامه علت این درخواست را سرعت شیوع و انتقال بالای ویروس کرونا در سطح کشور عنوان کرده اند که اقدامات بازدارنده در راه های استان همچون کنترل تب با دماسنج به هیچ وجه کافی نبوده و از لحاظ پیشگیری در علم پزشکی چندان کاربردی نمی باشند.

در ادامه این نامه آمده است: از این رو به نظر می رسد که منع آمد و شد به صورت جدی و عمومی، یک نیاز اساسی جهت کنترل موثر بیماری است و در صورت عدم اعمال آن باید منتظر تکرار فجایعی همچون فجایع رخ داده برای هم وطنان عزیزمان در استان های شمالی کشور باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ متن نامه مذکور به شرح زیر است:::

 

بسمه تعالی

جناب آقای عنایت الله رحیمی

استاندار محترم استان فارس

 

با سلام و احترام

اکنون که جمع کثیری از فعالین دانشجویی دانشگاه ها و تشکل های تحول خواه استان فارس در حال نگارش نامه ای خطاب به جنابعالی و سایر مسئولین ذیربط می باشیم، بر کسی پوشیده نیست که در یکی از سخت ترین ایام چند دهه اخیر قرار گرفته‌ایم، به گونه ای که در تصمیمات مهم و کلیدی حتی ثانیه ها از اهمیت بسیار ویژه ای در مدیریت بحران برخوردار میباشند.

ضمن ادای احترام ویژه به تمامی دلسوزان و جان بر کفان جامعه پزشکی که در مقابله با این بیماری منحوس در خط مقدم مبارزه قرار دارند، متاسفانه سرعت شیوع و انتقال ویروس کرونا به حدی است که جان بسیاری از هموطنان عزیز و خصوصا کادر درمانی کشور را به کام مرگ کشانده است.

با مشاهده وقایع بسیار تلخ و جانسوز استان های مرکزی و شمالی کشور می توان دریافت که در روزهای پیش رو با توجه به احتمال سفرهای بخشی از مردم که به توصیه های پزشکی توجه لازم را نداشته و با توجه به افزایش شدید شیب نمودار مبتلایان کشور، اقدامات بازدارنده در راه های استان همچون کنترل تب با دماسنج به هیچ وجه کافی نبوده و از لحاظ پیشگیری در علم پزشکی چندان کاربردی نمی باشند. از این رو به نظر می رسد که منع آمد و شد به صورت جدی و عمومی، یک نیاز اساسی جهت کنترل موثر بیماری است و در صورت عدم اعمال آن باید منتظر تکرار فجایعی همچون فجایع رخ داده برای هم وطنان عزیزمان در استان های شمالی کشور باشیم.

لذا از حضرتعالی و تمامی مسئولین ذی ربط استانی تقاضامندیم جهت وضع هرچه سریع تر منع آمد و شد در سرتاسر جاده های استان فارس با لحاظ نظرات متخصصین و کارشناسان امر، دستورات لازم را به دستگاه های مربوطه ابلاغ فرمایید.

 

پیشاپیش از بذل توجه حضرتعالی سپاسگزاریم.

 

تشکل های دانشجویی استان فارس امضا کننده نامه:::

انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن فرهنگ و سیاست دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا

انجمن اسلامی وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه فسا

انجمن اسلامی مرکز آموزش عالی استهبان

انجمن امید ایران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گراش

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لارستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فسا

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز

انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

تشکل قلم و اندیشه دانشگاه سلمان فارسی کازرون

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹:۴۳

شناسه خبر: 86496

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب